Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Powiat

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Pieski los w rękach miasta

Redakcja, 24.03.2016, 12:15

Czytelnicy zamieścili 2 komentarze
2

Przytulisko i hotel dla zwierząt domowych "Funny Pets" w Czartkach także i w tym roku będzie opiekować się psami i kotami odłowionymi na terenie Zduńskiej Woli. Utrzymanie zwierząt obciąża budżet na prawie 800 tys. zł.

← REKLAMA

Według danych na dzień 29 lutego br. miasto utrzymuje w Czartkach w sumie 292 zwierzęta, w tym 245 psów i 47 kotów. Umowa na ten rok z przytuliskiem opiewa dokładnie na 798 827, 19 zł brutto. "Program opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie miasta Zduńska Wola" miejscy radni przyjęli w lutym. To plan, który przedstawia pewne założenia, aby bezdomnych zwierzaków było mniej. Schronisko swoich czworonożnych podopiecznych pokazuje na rożnych plenerowych imprezach, aby w ten sposób zachęcić do adopcji.

Program ma też za zadanie ograniczenie ilości bezdomnych zwierząt i zapewnienie im opieki weterynaryjnej. Bezdomne psy i koty zgłoszone przez mieszkańców do odłowienia będą umieszczane w schronisku i sterylizowane. Nadal można też bezpłatnie czipować swoje czworonogi

-Miasto posiada jeszcze 302 mikroprocesory. Usługi weterynaryjne w roku 2016 na terenie Miasta Zduńska Wola, w tym czipowanie psów, realizowane są przez Gabinet Weterynaryjny Hubert Grzegorz Jasiński ul. Łaska 103, zgodnie z zawartą umową - wyjaśnia Edyta Michalak, p.o. dyrektora Biura Infrastruktury Technicznej UM Zduńska Wola.

Inaczej w Zduńskiej Woli dba się o koty.

-Koty wolno żyjące są to zwierzęta, które powinny przebywać na wolności, w swoim naturalnym środowisku, gdzie ich zadaniem jest zapobieganie rozprzestrzeniania się gryzoni, a nie trafiać do schroniska. Do schroniska trafiają tylko porzucone małe kotki, które bez matki nie przetrwałyby w środowisku. Mają one szansę na oswojenie i adopcję, natomiast dorosłe, dzikie koty już jej nie mają - odpowiada Edyta Michalak. - Realizując zapisy Uchwały Rady Miasta w sprawie "Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie miasta Zduńska Wola", miasto prowadzi akcję odławiania kotów wolno żyjących, ich sterylizację lub kastrację, odpchlenie, odrobaczenie, zaszczepienie przeciw chorobom oraz leczenie w sytuacjach, gdy zachodzi taka potrzeba. Po przeprowadzonych tych zabiegach, koty zostają wypuszczone na teren, z którego zostały odłowione - dodaje.

Dodatkowo magistrat kupił 10 domków dla kotów wolno żyjących - sześć przekazano do osób, które opiekują się kociakami na zasadzie wolontariatu, trzy trafiły do Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, a jeden domek został zdeponowany w urzędzie.

Program opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie miasta Zduńska Wola

Fot. Redakcja ZdunskaWola24.pl

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (2)

 • ~gość_2356 (IP: *.*.22.140), 24.03.2016, 14:14
  Brawo dla magistratu za rzeczową pomoc i wsparcie dla zwierząt.
  Przytulisko w Czartkach posiada dobre notowania jeśli chodzi o opiekę nad bezdomnymi zwierzętami. Opieka jest tam właściwa, pracują prawdziwi miłośnicy czworonogów a kasa nie jest najważniejsza, liczy się dobro zwierząt. Mam jednak nadzieję, że skoro tyle kasy miasto Zduńska Wola płaci za utrzymanie zwierząt, to przedstawiciele urzędu w jakiś sposób monitorują sytuację, kontrolują warunki w jakich przebywają psy i koty. tak na wszelki wypadek.
  +2
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_3066 (IP: *.*.129.246), 05.11.2017, 15:18
  Pani Edyta Michalak dba bardziej o zwierzeta niz o mieszkancow Zdunskiej Woli. Ludzie nie maja prawa sie budowac w miescie bo nie ma pieniedzy na infasrukture wiec czuje sie jak bezdomny. Natomiast psy maja juz swoje lokum za milion zlotych. Gratuluje
  +1
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2021 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj