Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Powiat

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

"Razem możemy wiele"

Redakcja, 24.07.2013, 16:20

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

"Razem możemy wiele" - tak brzmi nazwa projektu skierowanego do młodych druhów Ochotniczej Straży Pożarnej w Janiszewicach i Annopolu Nowym oraz młodzieży z Zagajewa, którą aktywizuje Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych Wsi Zagajew. Począwszy od lipca, dla młodych mieszkańców naszej gminy przewidziano dużo zajęć, które mają na celu rozwój umiejętności interpersonalnych poprzez kontakt bezpośredni i medialny.

← REKLAMA

Poza umiejętnością nawiązywania kontaktu równie ważnym elementem projektu będzie budowanie wiary w swoje możliwości, rozwijanie nowych zdolności społecznych i budzenie dumy z miejsca pochodzenia.

21 lipca 2013 roku odbyło się pierwsze bezpośrednie spotkanie uczestników projektu "Razem możemy wiele". Grupy zaprezentowały umiejętności zdobyte podczas realizacji projektów grantowych (dla mieszkańców gminy Zduńska Wola: "998 - czas na młodzież" - przyp. red.). Mieszkańcy Zagajewa z dużym szacunkiem odnosili się do pokazu młodzieży z OSP Janiszewice i OSP Annopole Nowe. Następnie przyszedł czas na integrację z nowo poznanymi kolegami i koleżankami.

Kolejne etapy projektu to m.in. założenie kronik nt. rodzinnych miejscowości, zbadanie historii, przeprowadzenie wywiadów z mieszkańcami i zebranie materiałów. W serwisach społecznościowych powstaną również strony, dzięki którym na bieżąco będzie można śledzić postępy uczestników.

Osoby biorące udział w projekcie w ramach programu "Równać Szanse", współfinansowanego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności, mają jeszcze przed sobą kilka telekonferencji, a w październiku w ramach zakończenia projektu udadzą się do jednego z łódzkich kin.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2021 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj