Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Powiat

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Zakończenie programu "Trzeba tylko chcieć"

Redakcja, 09.07.2016, 13:33

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Hufiec Pracy 5-15 w Zduńskiej Woli zakończył realizację programu autorskiego "Trzeba tylko chcieć". Od 27 czerwca jego kadra wraz z uczestnikami organizowała zajęcia rekreacyjno-sportowe, turystyczne, artystyczne i edukacyjne dla uczestników stanic w Krobanowie, Gajewnikach, Zduńskiej Woli, Janiszewicach.

← REKLAMA

Hufiec Pracy był również organizatorem konkursu plastycznego "Bezpieczne wakacje na wsi". 8 lipca na stanicy w Janiszewicach odbyły się zajęcia z udzielania pierwszej pomocy. Zajęcia przeprowadzili członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej, w tym przewodniczący Rady Młodzieży Hufca Pracy Michał Korga.

Na stanicy w Gajewnikach odbyło się uroczyste podsumowanie programu "Trzeba tylko chcieć". Wychowawcy wręczyli nagrody zwycięzcom konkursu plastycznego, zaś członek Stowarzyszenia Rozwoju Dzieci i Młodzieży - Andrzej Nowak nagrodził zwycięzców rozgrywek sportowych. Uroczystość uświetniły domowe wypieki rodziców dzieci i młodzieży uczęszczających na dwutygodniowe półkolonie.

Racjonalne wykorzystanie czasu wolnego umożliwia tworzenie takich sytuacji, w których młodzież sama, w praktycznym działaniu zdobywa życiowe doświadczenie, nawyki i wzory postępowania. Rozwija się wówczas ciekawość, żądza wiedzy, fantazja, radość z przygody i zabawy, otwartość, chęć eksperymentowania. Program "Trzeba tylko chcieć" dał młodzieży możliwość nie tylko aktywnego spędzenia własnego czasu wolnego, ale i nabycia umiejętności organizowania go innym -według przyjętych norm i zasad, spełniających ogólne warunki bezpieczeństwa. Odpowiedzialni młodzi, to w przyszłości odpowiedzialni dorośli, odpowiedzialni rodzice, opiekunowie.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2020 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj