Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Powiat

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Powiat stara się o dofinansowanie

Redakcja, 09.08.2013, 16:17

Artykuł zawiera pliki dźwiękowe

By zdążyć złożyć wniosek o dofinansowanie z tzw. funduszy norweskich, na kompleksową termomodernizację DPS w Przatówku jeszcze w wakacje zebrali się radni na nadzwyczajnej sesji rady powiatu.

← REKLAMA

12 sierpnia to ostatni termin do złożenia wniosku, radni głosowali na dzisiejszych (9 sierpnia) obradach. Kompleksowej termomodernizacji doczekałby się Dom Pomocy Społecznej w Przatówku.

- Chcielibyśmy poddać termomodernizacji cały kompleks tych budynków. Zadanie jest duże, bo szacowane na przeszło 4 mln 200 tys. złotych. Przygotowany konkurs jest szczególny, ma szereg wymagań, które wnioskodawca może otrzymać, stąd te prace trwały cały czas przez ostatnie dni - mówi starosta Wojciech Rychlik.

- W mechanizmie norweskim wymóg jest taki, żeby były to ponadstandardowe rozwiązania. Stąd też rozbudowana nasza paleta różnego rodzaju rozwiązań począwszy od termomodernizacji ścian, dachów, wymiany okien, które też muszą mieć mniejszą przenikliwość niż standardową. Chcemy wy budować kotłownię na biomasę, chcemy zastosować energię słoneczną również do wykorzystania w tych obiektach - dodaje starosta

Powiat może otrzymać do 80 proc. dofinansowania.

Fot. M.Sz

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj