Wiadomości / Powiat

Ostra walka, ale bez bramek

Redakcja, 22.08.2013, 12:00

Mimo zaciętej walki obu drużyn mecz II kolejki w 4 lidzie seniorów Pogoni Zduńska Wola z Jutrzenką Warta zakończył się bezbramkowym remisem.

Mecz "derbowy" pomiędzy drużynami z okręgu sieradzkiego był szczególnie w pierwszej połowie ciekawym widowiskiem. Oba zespoły starały się grać szybko co mogło się podobać kibicom przybyłym w środowe popołudnie na Stadion Miejski w Zduńskiej Woli.

W pierwszych 45 minutach zawodnicy obu drużyn wypracowali sobie po dwie dogodne sytuacje podbramkowe. Jako pierwsi w 15 minucie meczu mogli objąć prowadzenie goście, ale po dośrodkowaniu z boku boiska będący 10 metrów przed bramką Pogoni Piotr Sajda nie trafił czysto w piłkę, która poszybowała nad poprzeczką.

Minutę później wyśmienitej sytuacji dla Pogoni nie wykorzystał Rafał Porada, który po dokładnym podaniu Patryka Kaczmarka znalazł się sam przed bramkarzem Jutrzenki, lecz jego strzał lewą nogą minął prawy słupek bramki gości. Kontrowersyjna sytuacja nastąpiła w 24 minucie, kiedy po prostopadłym podaniu Patryka Kaczmarka w sytuacji sam na sam z bramkarzem Jutrzenki Tomaszem Kwiatkowskim, znalazł się grający trener Pogoni - Grzegorz Kaleta, który mijając bramkarza gości upadł na murawę, ale sędzia główny meczu Albert Różycki nie podyktował rzutu karnego tylko pokazał żółtą kartkę zawodnikowi Pogoni.

W 27 minucie meczu na mocny strzał z boku pola karnego zdecydował się Piotr Sajda, ale na posterunku był bramkarz Pogoni - Krzysztof Chruściel. Pierwsza połowa meczu do końca trzymała kibiców w napięciu bo mecz naprawdę mógł się podobać.

Drugą połowę meczu lepiej zaczęli gospodarze. W 53 minucie po zgraniu piłki przez Grzegorza Gorącego, mocny strzał z 20 metrów oddał Patryk Kaczmarek, ale kapitalnie obronił bramkarz gości. W 56 minucie odpowiedzieli goście. Z rzutu wolnego z boku boiska mocno w pole karne dośrodkował Michał Kaczmarek, ale Krzysztof Chruściel nie dał się zaskoczyć i przeniósł piłkę nad poprzeczką. W 67 minucie bramkarza Jutrzenki strzałem z 16 metrów próbował zaskoczyć Sebastian Plisiecki, ale jego strzał minął słupek bramki.

W końcówce meczu przewagę osiągnęli goście lecz nie udało im się zaskoczyć dobrze broniącego Krzysztofa Chruściela. W 85 minucie na boisko wszedł debiutant w drużynie Pogoni - 16-letni junior Kamil Endler, dla którego był to pierwszy występ w drużynie seniorów w meczu mistrzowskim.
Mecz zakończył się bezbramkowym remisem, który wydaję się być sprawiedliwym dla obu drużyn.

Skład Pogoni Zduńska Wola:

Krzysztof Chruściel - Kacper Korona, Artur Górzawski, Damian Grzelak, Arkadiusz Piotrowski - Rafał Porada (75' Kamil Radomski), Sebastian Plisiecki (85' Kamil Endler), Krzysztof Cichosz, Patryk Kaczmarek - Grzegorz Gorący (80' Krystian Grzelak), Grzegorz Kaleta (63' Michał Ignaczak)
Trener drużyny: Grzegorz Kaleta

Żółte kartki:
Patryk Kaczmarek, Grzegorz Gorący, Grzegorz Kaleta, Kacper Korona, Michał Ignaczak, Kamil Radomski (Pogoń), Przemysław Sosnowski, Sylwester Pawlak (Jutrzenka)

Sędziowie meczu:
Albert Różycki - Piotr Szubielski - Mateusz Anielak (KS Łódź)

Następny mecz ligowy drużyna Pogoni rozegra w niedzielę, 25 sierpnia, o godzinie 17:00 na wyjeździe z ŁKS Łódź.