Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

MGUKS Pogoń - ULKS MOSiR Sieradz - 3 liga kobiet

Redakcja, 12.04.2017, 19:17

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

W niedzielę 9 kwietnia na głównym boisku na Stadionie Miejskim w Zduńskiej Woli drużyna kobiet Pogoni Zduńska Wola (trener Krzysztof Kochelak) rozegrała mecz XI kolejki w 3 lidze kobiet z wiceliderem tabeli ULKS MOSiR Sieradz. Mecz na szczycie tabeli 3 ligi łódzkiej zakończył się wynikiem remisowym 2:2.

← REKLAMA

POGOŃ ZDUŃSKA WOLA - ULKS MOSiR SIERADZ 2:2 (0:1)

0:1 - Aleksandra Bilnik (7')
1:1 - Justyna Kapuściak (50')
1:2 - Aleksandra Bilnik (74')
2:2 - Klaudia Łoboda (80+2' rzut wolny)

SKŁADY DRUŻYN:
Pogoń Zduńska Wola
Beata Rogowska - Julia Szymczak, Ewelina Niciak, Zuzanna Naumowicz (41' Michalina Sutowicz) - Paulina Koryń (60' Paulina Licha), Julita Augustyniak (41' Justyna Kapuściak), Weronika Góra, Klaudia Łoboda, Patrycja Okoń (41' Marta Grzelak) - Martyna Szymczak, Justyna Kubik
Trener drużyny: Krzysztof Kochelak
Kierownik drużyny: Grzegorz Kubiak

ULKS MOSiR Sieradz
Julia Stefaniak - Maja Andrysiak, Aleksandra Bilnik, Justyna Doruch, Gabriela Dziuba, Paulina Ignaczak, Dominika Minias, Kinga Nowacka, Anna Rozmarynowska, Milena Terka, Aleksandra Wrąbel
Na zmiany wchodziły: Ewelina Świniarska, Wiktoria Andrysiak, Karolina Kaczmarek, Julia Kikowska, Angelika Koralewska

Mateusz Anielak ( główny)
Adam Dolny i Kamil Krasnopolski (asystenci)
Kolegium Sędziów w Łodzi

Mecz lidera z wiceliderem tabeli 3 ligi łódzkiej był ciekawym i emocjonującym widowiskiem szczególnie w drugiej połowie meczu. Oprawa meczu przygotowana przez organizatorów mogła się podobać. Oba zespoły wyprowadzili na boisko najmłodsi zawodnicy i zawodniczki z roczników 2009/2010. Na trybunach zasiadła duża rzesza kibiców obu zespołów. Należy też zaznaczyć,że mecz prowadzili bardzo dobrze sędziowie z Kolegium Sędziów w Łodzi.
W pierwszej połowie meczu oba zespoły nie stworzyły za wiele sytuacji podbramkowych. Gra toczyła się przeważnie w środkowej części boiska. Jedyna bramka w tej odsłonie meczu padła w 7 minucie dla drużyny gości po dośrodkowaniu z rzutu rożnego przez Dominikę Minias piłka trafiła do niepilnowanej Aleksandry Bilnik, która strzałem lewą nogą z ośmiu metrów pokonała Beatę Rogowską. Gospodynie w tej odsłonie meczu przeprowadziły tylko jedną groźną akcję w 31 minucie, kiedy po dośrodkowaniu w pole karne z prawej strony Julity Augustyniak z piłką minęła się Justyna Kubik.
W przerwie meczu w zespole Pogoni nastąpiły trzy zmiany. Na boisku pojawiły się Justyna Kapuściak, Marta Grzelak i Michalina Sutowicz. Gra ofensywna zespołu Pogoni się ożywiła i dało to efekt w 50 minucie, kiedy po składnej akcji całego zespołu w sytuacji sam na sam z bramkarką z Sieradza Julią Stefaniak znalazła się Justyna Kapuściak, która mocnym strzałem prawą nogą zdobyła wyrównującą bramkę. Strzelona bramka pozytywnie wpłynęła na grę zawodniczek Pogoni, które coraz bardziej zagrażały bramce gości. Wynik meczu mógł się zmienić w 66 minucie, kiedy w sytuacji sam na sam z bramkarką gości znalazła się Martyna Szymczak, ale jej strzał obroniła Julia Stefaniak. W tej części meczu zespół gości starał się zagrozić po stałych fragmentach gry wykonywanych przez Dominikę Minias. I właśnie w 74 minucie po kolejnym dośrodkowaniu w pole karne błąd popełniły defensywa i bramkarka Pogoni, których nieporozumienie wykorzystała Aleksandra Bilnik przejmując piłkę i strzałem z bliska do pustej bramki wyprowadziła swój zespół po raz drugi w tym meczu na prowadzenie. Zespół Pogoni po straconej bramce nie poddał się i walczył do końca. Przyniosło to efekt w doliczonym czasie gry, kiedy po faulu na Justynie Kubik sędzia meczu podyktował rzut wolny. Do piłki podeszła Klaudia Łoboda i precyzyjnym strzałem prawą nogą z 20 metrów pokonała Julię Stefaniak. Jednak to nie był koniec emocji w tym spotkaniu bo w ostatniej minucie doliczonego czasu ponownie Klaudia Łoboda wykonywała rzut wolny z 17 metrów, ale tym razem piłka po jej strzale poszybowała nad poprzeczką. Chwilę później sędzia meczu Mateusz Anielak zakończył mecz i oba zespoły podzieliły się punktami.

Kolejny mecz ligowy drużyna kobiet Pogoni rozegra awansem z XV kolejki w najbliższy czwartek 13 kwietnia o godzinie 16:30 na Stadionie Miejskim w Zduńskiej Woli, a jej przeciwnikiem będzie zespół Róży Kutno.