Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Powiat

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Potrącił i uciekł...

Redakcja, 02.01.2018, 22:03

Policjanci ustalili i zatrzymali nieodpowiedzialnego kierowcę, który 29 grudnia 2017 r. na drodze pomiędzy Zduńską Wolą a Zapolicami potrącił rowerzystę. Sprawca wypadku odjechał z miejsca zdarzenia.

← REKLAMA

W piątek 29 grudnia 2017 roku do zduńskowolskiej komendy zgłosił się 60-letni rowerzysta, który około godz. 19:00 na drodze Zduńska Wola - Zapolice został potrącony przez kierowcę nieznanego samochodu osobowego. W wyniku zdarzenia rowerzysta doznał złamania łopatki oraz stłuczenia nogi. Sprawca wypadku nie udzielił pomocy pokrzywdzonemu i oddalił się z miejsca zdarzenia.

Podjęte przez zduńskowolskich policjantów działania doprowadziły do ustalenia kierującego samochodem. Został on zatrzymany w na terenie gminy Widawa następnego dnia późnym wieczorem. W chwili zatrzymania 33-latek był nietrzeźwy. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie stężenie alkoholu przekraczające 2 promile.

Mundurowi wykonali oględziny użytkowanego przez zatrzymanego opla astry, który posiadał uszkodzenia świadczące o możliwości udziału w zdarzeniu drogowym. Zatrzymany wstępnie tłumaczył się, że potrącił sarnę, jednakże w trakcie dalszych czynności przyznał się do potrącenia rowerzysty i nieudzielenia mu pomocy bezpośrednio po zdarzeniu.

Teraz 33-latek za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Za spowodowanie wypadku drogowego i ucieczkę z miejsca zdarzenia grozi mu kara pozbawienia wolności do 4 lat i 6 miesięcy.

Fot. Redakcja ZdunskaWola24.pl

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj