Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Powiat

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Policyjne podsumowanie świąt

Redakcja, 30.12.2020, 01:51

W trosce o bezpieczeństwo podróżujących podczas Świąt Bożego Narodzenia, jak co roku, trwały wzmożone działania Policji. Niestety, kolejny raz na drogach znaleźli się kierujący, którzy wsiadając nietrzeźwi za kierownicę ryzykowali nie tylko swoje życie, ale również innych uczestników ruchu drogowego.

← REKLAMA

Świąteczny weekend na drogach powiatu zduńskowolskiego był czasem bezpiecznym. W okresie od 24.12.2020 r. do 27.12.2020 r. na drogach powiatu zduńskowolskiego doszło do jednego wypadku oraz zaledwie dwóch kolizji.

Niestety na jazdę po spożyciu alkoholu zdecydowało się trzech nieodpowiedzialnych kierowców. Policjanci zatrzymali również kierującego, który jechał samochodem mimo orzeczonego wobec niego sądowego zakazu kierowania pojazdami.

Zatrzymani kierowcy za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2. Natomiast za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Najpoważniejsze w skutkach było zdarzenie drogowe, do którego doszło w niedzielę na drodze w miejscowości Ptaszkowice (gm. Zapolice). Wówczas kierujący seatem, mieszkaniec powiatu łaskiego, potrącił prawidłowo idącego poboczem pieszego. W wyniku tego zdarzenia poszkodowany mężczyzna z urazem kończyny trafił do szpitala.

Fot. Redakcja ZdunskaWola24.pl

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2022 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj