Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Powiat

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Kontrola kąpielisk

Redakcja, 21.06.2021, 13:54

Zduńskowolscy policjanci apelują do osób wypoczywających nad wodą o ostrożność, rozwagę i korzystanie ze strzeżonych kąpielisk. W związku z tym mundurowi podczas pełnienia służb w ramach akcji "kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" kontrolują systematycznie w przydzielonych rejonach akweny wodne.

← REKLAMA

21 czerwca br. funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli i Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zduńskiej Woli wspólnie z pracownikami Urzędu Gminy Zapolice, kontrolowali miejsca na linii brzegowej Warty i Widawki, gdzie może dochodzić do nieodpowiedzialnego korzystania z wypoczynku nad wodą. Z uwagi na wysoką temperaturę przeprowadzona akcja miała na celu kontrolę dzikich kąpielisk w dorzeczu Warty i Widawki.

Właśnie w miejscach położonych nad tymi rzekami jest najwięcej dzikich kąpielisk i obozowisk. Mundurowi szczególną uwagę zwracali na młodzież szkolną i osoby nieletnie przebywające nad wodą bez opieki osób dorosłych, osoby kąpiące się w miejscach niebezpiecznych, jak również korzystające z kąpieli będąc pod działaniem alkoholu.

Przebywając nad wodą pamiętajmy, że nie zawsze ofiarą jest osoba, która nie umie pływać. Niejednokrotnie przyczyną utonięć jest bezmyślność, brawura i kąpiel pod wpływem alkoholu.

Fot. KPP Zduńska Wola

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2022 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj