Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Powiat

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Nie wyprzedzaj na przejściu!

Redakcja, 16.12.2021, 12:45

Wyprzedzanie lub omijanie innego pojazdu na przejściu lub przed przejściem dla pieszych to jedno z najpoważniejszych naruszeń przepisów ruchu drogowego. O nieuchronności grożącej za to kary przekonał się zduńskowolanin.

← REKLAMA

W październiku 2021 roku, tuż przed godziną 14:00, uczeń Szkoły Podstawowej w Janiszewicach wracał po lekcjach do domu. Chłopiec doszedł do przejścia dla pieszych, przed którym zatrzymała się kierująca samochodem marki ford ka. Chłopiec wszedł na pasy i wtedy zza stojącego ford ka, wjechał na pasy rozpędzony samochód bmw. Kierowca bmw nie zatrzymał się i odjechał z miejsca zdarzenia. Na szczęście nie doszło do tragedii. Chłopiec wrócił do domu wystraszony i opowiedział rodzicom, co się zdarzyło. Zduńskowolscy funkcjonariusze zespołu wykroczeń, po analizie nagrań monitoringów znajdujących się w okolicy, ustalili sprawcę.

Jak widać na podanym przykładzie, pomimo odjechania z miejsca zdarzenia po popełnieniu wykroczenia, kierujący nie uniknął kary. Pamiętajmy, że konieczna jest refleksja każdego kierowcy i poczucie odpowiedzialności. Kierującemu bmw zostały przedstawione zarzuty z art. 97 kw w zw. z art. 26 ust. 3 pkt 2 Ustawy prawo o ruchu drogowym.

Skutki wyprzedzania na przejściach czy omijania pojazdu, który zatrzymał się w celu ustąpienia pieszemu, są niejednokrotnie bardzo tragiczne. Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego są szczególnie narażeni na zdarzenia drogowe, w których bardzo często nie mają szans podczas "spotkania" z pojazdem mechanicznym. Jeśli pojazd na pasie obok zwalnia przed przejściem, my jako kierujący też musimy zwolnić. Jeżeli drugi pojazd przepuszcza pieszych, my też musimy to zrobić. W przeciwnym wypadku dojdzie do ominięcia pojazdu przed przejściem dla pieszych, a to jest nie tylko bardzo niebezpieczne, ale i karane 500 zł i 10 punktów karnych.

Fot. Redakcja ZdunskaWola24.pl

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2024 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj