Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Powiat

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Piraci drogowi wpadają

Redakcja, 28.01.2022, 21:28

Zduńskowolscy policjanci czuwając nad bezpieczeństwem mieszkańców powiatu, wyeliminowali kolejnych "piratów drogowych". Kierowcy zapominając o obowiązujących przepisach, zapomnieli też o bezpieczeństwie innych uczestników ruchu drogowego.

← REKLAMA

Nowe kwoty w taryfikatorze, a także nowe wykroczenia sprawiły, że większość zduńskowolskich kierowców w obawie przed wysokimi mandatami, "zdejmuje nogę z gazu". Niestety w poniedziałek 24 stycznia br., policjanci zduńskowolskiej drogówki, ujawnili 18 wykroczeń. W aż 16 przypadkach dotyczyły one przekroczenia dopuszczalnej prędkości.

Dwa z nich dotyczyły przekroczenia prędkości w rejonie przejść dla pieszych. Wśród ukaranych kierowców był 46-letni mieszkaniec powiatu poddębickiego, który nie zastosował się do orzeczonego przez sąd prawomocnego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Był również kierowca z Konstantynowa Łódzkiego, który w miejscowości Kotlinki przekroczył dozwoloną prędkość o 53 km/h. Konsekwencją tego był mandat w kwocie 1 500 zł i zatrzymanie prawa jazdy.

Każdego roku w zdarzeniach drogowych na całym świecie ginie ponad milion osób. Za każdym wypadkiem drogowym kryje się ludzki dramat. Dotyka on nie tylko poszkodowanych, ale także sprawców zdarzeń i ich bliskich.

Korzystając z drogi, zawsze pamiętajmy, że to od naszego zachowania, koncentracji, podjętych decyzji i przestrzegania przepisów ruchu drogowego zależy bezpieczeństwo nasze oraz pozostałych uczestników ruchu.

Fot. Redakcja ZdunskaWola24.pl

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2024 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj