Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Powiat

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Potyczki z językiem polskim

Redakcja, 22.10.2013, 15:26

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

46 uczniów szkół ponadgimnazjlanych zasiadło dzisiaj, 22 października, do kontrdyktanda. Otrzymali teksty, w których należało wychwycić błędy gramatyczne, stylistyczne, ortograficzne.

← REKLAMA

Błędów w tekście szukała młodzież z szkół ponadgimnazjalnych w Zduńskiej Woli oraz z Wojsławic. Do pomocy mieli słowniki ortograficzne. Kontrdyktando przygotował dr Adam Rychlik, prezes zduńskowolskiego oddziału Towarzystwa Kultury Język, które było też organizatorem konkursu.

Na dzisiejszym kontrdyktandzie obecne były członkinie TKJ polonistki Maria Cyran i Elżbieta Gauza-Hertmanowska. Wyniki czwartego już kontryktanda poznamy w drugiej połowie listopada. Najlepsi otrzymają nagrody książkowe.

Teksty, które rozwiązywała młodzież znajdziecie w naszej galerii.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2021 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj