Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Powiat

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Młodzi strażacy w akcji

Redakcja, 21.04.2013, 15:40

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Pomoc rannemu kierowcy po wypadku samochodowym, była zadaniem członków młodzieżowych drużyn pożarniczych w Janiszewicach, którzy biorą udział w projekcie "998 Czas na młodzież".

← REKLAMA

Kliknij, aby zobaczyć większą mapęW sobotnie przedpołudnie młodzi strażacy pod czujnym okiem wykwalifikowanego ratownika medycznego uczyli się jak pomóc rannemu w wypadku, m.in. musieli bezpiecznie wyjąc poszkodowanego na zewnątrz. Z ćwiczenia skorzystali też strażacy z OSP w Janiszewicach, jednostki która jest koordynatorem projektu "998 Czas na młodzież".

-Zajęcia są bardzo fajne i ciekawe. Dużo już się nauczyłyśmy – mówi Martyna Przesmycka, jedna z uczestników projektu – Miałyśmy już zajęcia z pierwszej pomocy i zajęcia na temat pożarnictwa. Czujemy się teraz pewniej. Mam świadomość, że mogę kogoś uratować.

W projekcie bierze udział 25 członków młodzieżowych drużyn pożarniczych z Janiszewic i Annopola Nowego. Wartość projektu to prawie 12 tys. zł, z czego 7 tys. zł to dofinansowanie z Polsko -Amerykańskiej Fundacji Wolności w ramach Regionalnego Konkursu Grantowego "Równać szanse 2012".

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2021 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj