Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Powiat

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Mistrzowie kontrdyktanda

Redakcja, 19.11.2013, 19:09

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Mistrzami tegorocznego kontrdyktanda organizowanego przez Towarzystwo Kultury Języka w Zduńskiej Woli, zostali: Klaudia Siwiak z ZS RCKU w Wojsławicach i Wiktoria Lewandowska z II LO w Zduńskiej Woli. Dziewczęta nie zrobiły żadnego błędu.

← REKLAMA

Kontrdyktando pisało, a raczej wyszukiwało błędy w tekście, ponad 40 uczniów szkół średnich z powiatu zduńskowolskiego. Po niemal miesiącu ogłoszono wyniki. Organizatorzy nie szczędzili pochwał młodym ludziom, którzy wyjątkowo dobrze poradzili sobie z zadaniem.

Wyłoniono dwie wicemistrzynie: Magdalenę Walczak z I Liceum Ogólnokształcącego i Klarę Tomczyk z Liceum Plastycznego. - To duże osiągnięcie nie wychwycić tylko jednego błędu - mówiła Elżbieta Gauza-Hertmanowska, członkini TKJ i komisji oceniającej pracę. - Błędów nie robi ten, kto nic nie robi - dodawał Adam Rychlik, prezes TKJ i członek jury.

Tytuł mistrzowski kontrdyktanda powędrował także do dwóch osób: Klaudii Siwiak z Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wojsławicach i Wiktorii Lewandowskiej z II Liceum Ogólnokształcącego w Zduńskiej Woli.

- Przez cztery lata nie zdarzyło się, aby mistrzowie nie popełnili żadnego błędu - chwaliła dziewczęta Elżbieta Gauza-Hertmanowska. - Jest niezmiernie miło, gdy spośród 45 prac znajduje się dwie bezbłędne, daje to niemałą satysfakcję.

Organizatorzy wyróżnili także siedmioro osób: Daniela Łuczaka i Michała Ubycha z Zespołu Szkół Elektronicznych w Zduńskiej Woli, Klaudię Zalewską i Karolinę Polowczyk z II LO, Karolinę Mataśkę z Zespołu Szkół Zawodowych nr 1, Martę Królak z Zakładu Doskonalenia Zawodowego oraz Krystiana Włodarczyka z Liceum Plastycznego.

Prócz Adama Rychlika i Elżbiety Gauzy-Hertmanowskiej prace sprawdzały jeszcze Maria Cyran i Joanna Sychniak-Paterek.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2021 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj