Wiadomości / Powiat / Sport

Kontrolny mecz kobiet

Redakcja, 19.03.2018, 00:54

W niedzielę 18 marca na sztucznym boisku na Stadionie Miejskim w Zduńskiej Woli drugoligowa drużyna kobiet Pogoni Zduńska Wola (trener Krzysztof Kochelak) rozegrała ostatni mecz kontrolny w okresie przygotowawczym przed zbliżającą się rundą wiosenną z drużyną Róży Kutno (3 liga łódzka). Drużyna Pogoni odniosła okazałe zwycięstwo pokonując zespół z Kutna 6:1.

POGOŃ ZDUŃSKA WOLA - RÓŻA KUTNO 6:1 (3:0)

SKŁAD DRUŻYNY:

Beata Rogowska - Ewelina Niciak, Julia Szymczak, Michalina Sutowicz, Olga Kopeć - Julita Augustyniak, Marta Grzelak, Martyna Kowalska, Weronika Góra - Martyna Szymczak, Justyna Kubik

Na zmiany wchodziły: Kinga Deredas, Weronika Tosik, Patrycja Okoń, Natalia Barton i Wiktoria Szymczak

Podczas całego meczu zdecydowaną przewagę posiadał zespół Pogoni. Do przerwy gospodynie zdobyły trzy bramki za sprawą Justyny Kubik, która w ciągu trzech minut strzeliła dwie bramki wykorzystując podanie Julity Augustyniak oraz egzekwując pewnie rzut karny. Trzecią bramkę zdobyła Martyna Szymczak, która pod koniec pierwszej połowy wykorzystała sytuację sam na sam z bramkarką Róży.

Po przerwie przebieg gry się nie zmienił, a zespół Pogoni zdobył kolejne trzy bramki. Najpierw na listę strzelczyń wpisała się Marta Grzelakpokonując bramkarkę gości mocnym strzałem lewą nogą pod poprzeczkę. Kolejne bramki strzeliły Martyna Kowalska po strzale z bliskiej odległości i Justyna Kubik dla której była to trzecia strzelona bramka w tym meczu po precyzyjnym strzale z 16 metrów. Zespół gości zdobył honorową bramkę w końcówce meczu za sprawą Klaudii Wiśniewskiej.

W najbliższą sobotę 24 marca o godzinie 12:00 drużyna Pogoni rozegra zaległe 65 minut meczu VIII kolejki 2 Ligi Kobiet w Wyszkowie z miejscowym zespołem UKS Loczki, który został przerwany w 25 minucie z powodu złego stanu boiska.