Wiadomości / Spoza powiatu

Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Porażka przywieziona z Przedborza

Redakcja, 04.05.2014, 14:45

Na boisku w Przedborzu drużyna seniorów Pogoni Zduńska Wola przegrała mecz XXVIII kolejki w 4 lidze łódzkiej z Pilicą Przedbórz.

Do Przedborza drużyna Pogoni pojechała bez czterech zawodników pauzujących za nadmiar żółtych kartek: Arkadiusza Piotrowskiego, Michała Ignaczaka, Patryka Kaczmarka i Mateusza Borunia. Pomimo zmian w wyjściowym składzie w porównaniu z ostatnim meczem z Borutą Zgierz pierwsza połowa meczu w Przedborzu przebiegała pod dyktando zduńskowolan. Już w 1 minucie meczu groźnie zza pola karnego uderzał Adam Konieczny po którego strzale piłka minęła lewy słupek bramki gospodarzy. Drużyna Pilicy odpowiedziała groźną akcją w 9 minucie meczu, ale również po strzale zawodnika gospodarzy piłka przeleciała obok bramki bronionej przez Krzysztofa Chruściela. W 17 minucie w dogodnej sytuacji znalazł się Kamil Endler, który po podaniu Krzysztofa Cichosza wpadł w pole karne i oddał mocny strzał, po którym doskonałą interwencją popisał się golkiper Pilicy - Oleksij Shram odbijając piłkę z rzutu rożnego. Minutę później po dośrodkowaniu z rzutu wolnego w pole karne Grzegorza Kalety nie pilnowany Adam Konieczny oddaję strzał głową z 10 metrów, ale niestety w sam środek bramki i bramkarz Pilicy pewnie chwyta piłkę. W 21 minucie po stałym fragmencie wykonywanym przez gospodarzy udaną interwencją popisuję się Krzysztof Chruściel odbijając piłkę na rzut rożny po strzale głową zawodnika Pilicy.

W 25 minucie powinno być 1:0 dla Pogoni. Po dośrodkowaniu z lewej strony Adama Koniecznego, jeden z obrońców wybija piłkę, która spada na 15 metrze pod nogi nadbiegającego Kamila Endlera, ale młody zawodnik oddaję minimalnie niecelny strzał obok słupka bramki Pilicy. Bardzo ważny moment tego meczu nastąpił w 38 minucie, kiedy po dokładnym prostopadłym podaniu Kamila Endlera w sytuacji "sam na sam" z Oleksijem Shramem znalazł się Krzysztof Cichosz, który mijając bramkarza Pilicy został sfaulowany i sędzia meczu podyktował rzut karny dla Pogoni oraz pokazał czerwoną kartkę golkiperowi Pilicy. Do rzutu karnego podszedł grający trener Pogoni - Grzegorz Kaleta, ale niestety jego sygnalizowany strzał obronił "zmiennik" w bramce gospodarzy - Adam Nowakowski. Pierwsza połowa meczu zakończyła się bezbramkowym remisem.

Wydawało się, że drugie 45 minut będzie należało do gości, którzy grali z przewagą jednego zawodnika. Ale o dziwo groźniejszym zespołem była Pilica, która stworzyła sobie więcej sytuacji podbramkowych. W 50 minucie po szybkiej kontrze mocny strzał zawodnika Pilicy broni Krzysztof Chruściel. W 69 minucie pada pierwsza bramka dla Pilicy. W polu karnym pozostawiony bez opieki obrońców Pogoni napastnik gości oddaję strzał na bramkę, piłkę odbija przed siebie Krzysztof Chruściel, a nadbiegający Bartłomiej Madej z najbliższej odległości zdobywa bramkę.
W 75 minucie Marek Jończyk ogrywa dwóch zawodników Pogoni wbiega w pole karne gdzie zostaję zahaczony przez rozgrywającego dobry mecz Kamila Endlera i sędzia Konrad Gawroński dyktuję ponownie rzut karny w tym meczu, ale tym razem dla gospodarzy. Skutecznym egzekutorem "jedenastki" jest Filip Bartkowiak, który jak się okazało ustala końcowy wynik meczu. W drugiej połowie zespół Pogoni miał tylko dwie sytuacje dogodne do strzelania bramki. W 85 minucie po strzale z 20 metrów Grzegorza Kalety na posterunku był Adam Nowakowski, a 87 minucie zabrakło szczęścia Krzysztofowi Cichoszowi po którego strzale piłka odbiła się od słupka bramki Pilicy i wróciła na plac gry.

Następny mecz ligowy drużyna Pogoni Zduńska Wola rozegra w sobotę 10 maja o godzinie 17:00 na Stadionie Miejskim w Zduńskiej Woli z Włókniarzem Zelów.

PILICA PRZEDBÓRZ - POGOŃ ZDUŃSKA WOLA 2:0 (0:0)

1:0 - Bartłomiej Madej (69')
2:0 - Filip Bartkowiak (76' rzut karny)