Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Spoza powiatu

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Niedźwiecki vs PO. Spotkanie w sądzie

Redakcja, 27.11.2014, 07:50

Artykuł zawiera pliki dźwiękowe
Do artykułu dołączona jest fotogaleria
Czytelnicy zamieścili 4 komentarze
4

Spot wyborczy, w którym pada informacja, że Piotr Niedźwiecki zdobył 70 mln zł na budowę portu multimodalnego w Karsznicach pojawił się na wokandzie. Sprawa została rozstrzygnięta w trybie wyborczym na korzyść Niedźwieckiego.

← REKLAMA

Od 21 listopada ukazuje się spot wyborczy Forum Dobrej Woli, w którym Ewa Balcerzyk, radna miasta Zduńska Wola, podaje informację o zabezpieczeniu przez Piotra Niedźwieckiego 70 mln zł na budowę portu przeładunkowego w Karsznicach. Według wnioskodawcy sprawy, czyli Jacka Kruka, pełnomocnika wyborczego KW Platforma Obywatelska RP, informacja jest nieprawdziwa. Wnioskodawca zaznaczył, że Miasto Zduńska Wola jest jednym z beneficjentów projektu. Sprawa odbyła się w Sądzie Okręgowym w Sieradzu w środę, 26 listopada. Sąd wniosek oddalił.

-W ocenie sądu okoliczności sprawy dają do przyjęcia, że wbrew stanowisku wnioskodawcy informacja ta jest prawdziwa, ponieważ jak wynika z materiału dowodowego Piotr Niedźwiecki podjął działania zmierzające do realizacji projektu obejmujące budowę portu przeładunkowego w Zduńskiej Woli Karsznicach zawarł m.in. stosowne porozumienie z PKP S.A., użytkownikiem wieczystym nieruchomości w Karsznicach, na których to nieruchomościach portu przeładunkowy ma powstać. Ostatecznie Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego przewidział w kontrakcie terytorialnym (...)projekt pod nazwą "Wykorzystanie potencjału skrzyżowania kolejowego szlaków komunikacyjnych nr 131 i 14 oraz drogi ekspresowej S8 w celu budowy Portu Multimodalnego Centrum Logistycznego w Zduńskiej Woli Karsznicach" oszacowany na 70 mln zł - czytała postanowienie sędzia Katarzyna Powalska, przewodnicząca składu orzekającego Sądu Okręgowego w Sieradzu. - Dostrzec należy, że w spocie wyborczym nie zostało stwierdzone, że Piotr Niedźwiecki zapewnił pozyskanie pieniędzy na realizację przedsięwzięcia. Gwarancji takiej udzielił jednak marszałek województwa podczas konferencji prasowej w dniu 21 listopada 2014 roku - dodawała.

Uzasadnienie sądu:

-Cieszę się, że wygrałem z Platformą Obywatelską, bo mimo że sprawują oni władzę w państwie i w województwie, to ogromny wysiłek Miasta Zduńska Wola, żeby przygotować dokumentacyjnie to przedsięwzięcie, podpisać stosowne porozumienie z PKP S. A., żeby móc dysponować terenem, a to jest podstawa, aby móc wybudować port przeładunkowy, zaowocowało również pozytywną interpretacją sądu, który odrzuca kłamliwe oskarżenia, że prezydent nie powinien aktywnie działać na rzecz realizacji tego ważnego przedsięwzięcia - mówił po wyroku Piotr Niedźwiecki, dotychczasowy prezydent i kandydat na reelekcję.

W imieniu wnioskodawcy występował mecenas Robert Teler:

W imieniu Piotra Niedźwieckiego występował radca prawny Dariusz Juszczak:

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (4)

 • ~gość_1429 (IP: *.*.75.35), 27.11.2014, 13:38
  SWAG!
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_1401 (IP: *.*.78.167), 27.11.2014, 17:41
  Panu Piotrowi już czas podziękować. A może i panu Markowi i całej tej reszcie? Zagłosujmy na Panią Iwaniuk , jak sie nei sprawdzi jest możliwe referendum.
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
  • ~gość_1432 (IP: *.*.78.130), 27.11.2014, 20:20
   To sobie na nią głosuj. Była już wiceprezydentem i była mierna.
   0
   Jestem przeciw!
   Jestem za!
   Zgłoś do moderacji
 • ~gość_1434 (IP: *.*.254.209), 28.11.2014, 00:21
  W uzasadnieniu wyroku czytamy również :
  (...) jak wynika z materiału dowodowego, Piotr Niedźwiecki podjął działania zmierzające do realizacji projektu obejmującego budowę portu przeładunkowego w Zduńskiej Woli Karsznicach. Zawarł m.in. stosowne porozumienie z PKP S.A. - użytkownikiem wieczystym nieruchomości w Karsznicach, na których to nieruchomościac h port przeładunkowy ma powstać
  Z powyższego wynika, że Prezydent Miasta Zduńska Wola Piotr Niedźwiecki, doprowadzając do zamieszczenia w kontrakcie przedmiotowego projektu zabezpieczył możliwość skorzystania przez miasto Zduńską Wolę z wpisanych do projektu i przeznaczonych na ten cel 70.000.000,00 zł, która ma zostać przeznaczona na realizację budowę portu przeładunkowego w Karsznicach.
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2021 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj