Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Spoza powiatu

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Konkurs Malarski El Greco. Zduńskowolanki laureatkami

Redakcja, 02.01.2015, 15:01

Uczennice klasy III Liceum Plastycznego im. K. Kobro w Zduńskiej Woli, zostały laureatkami Ogólnopolskiego Konkursu Malarskiego El Greco w Siedlcach. W kategorii szkoły ponadgimnazjalne: Ewa Krata zdobyła II nagrodę, Laura Jerzak - III nagrodę, a Natalia Grala - wyróżnienie.

← REKLAMA

Organizatorami konkursu są: Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach, Muzeum Diecezjalne w Siedlcach i Urząd Miasta Siedlce. Celem konkursu było wykonanie prac malarskich ukazujących interpretacje twórczości i życia El Greco.
Uroczyste otwarcie wystawy zaplanowane jest na 7 lutego 2015 r. w Miejskim Ośrodku Kultury - Akademii Sztuki "Piękna 7″ w Siedlcach.

Rok 2014 został ogłoszony przez UNESCO Międzynarodowym Rokiem El Greco z okazji 400 rocznicy śmierci wielkiego grecko-hiszpańskiego, malarza. W 2004 roku w Muzeum Diecezjalnym w Siedlcach miało miejsce odsłonięcie jedynego w Polsce obrazu hiszpańskiego malarza El Greco (1541-1614) "Ekstaza św. Franciszka" namalowanego w 1578 r. Stało się dopiero po 40 latach od przypadkowego natrafienia na ten obraz na plebanii w Kosowie Lackim. przypadkowego natrafienia na ten obraz na plebanii w Kosowie Lackim.
.
Laureatkom konkursu - gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Fot. Liceum Plastyczne im. Katarzyny Kobro

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj