Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Spoza powiatu

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę

S8 tematem konferencji na terenie Expo-Łódź

Redakcja, 15.05.2015, 12:16

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Na konferencji "S8-Inwestycje nam po drodze" Zduńska Wola wielokrotnie była podawana jako przykład modelowych działań, które wykorzystują bliskość drogi ekspresowej do pobudzenia rozwoju gospodarczego - informuje zduńskowolski magistrat.

← REKLAMA

Karsznice i plany związane z organizacją na dawnych terenach kolejowych multimodalnego portu przeładunkowego były wielokrotnie wymieniane w wystąpieniach prezesa Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej czy prezesa Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego - podaje zduńskowolski urząd miasta na swoje stronie internetowej. 14 maja, na terenie Expo-Łódź konferencja zgromadziła ponad 300 osób.

Przedstawiciele rządu, marszałkowie i zarządy stref ekonomicznych województw przez które S8 biegnie (podlaskie, mazowieckie, łódzkie, wielkopolskie, dolnośląskie) oraz przede wszystkim samorządowcy z tych regionów rozmawiali na temat wykorzystania potencjału drogi ekspresowej dla rozwoju społeczno-gospodarczego. Podpisane zostały porozumienia o wsparciu inwestycyjnym dla małych i średnich przedsiębiorstw oraz o wspólnej promocji i wspieraniu lokalnych inicjatyw związanych z trasą S8.

-Wydano na tę drogę 5,5 miliarda złotych. Grzechem zaniechania byłoby, gdyby z tego kapitału i potencjału, który jest w trasie S8 nie skorzystać w postaci rozwoju gospodarczego - mówił podczas konferencji prezydent Zduńskiej Woli Piotr Niedźwiecki - Jeżeli wspólnie, myślę tu o samorządach zlokalizowanych wzdłuż S8, Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego i Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej uda nam się stworzyć warunki do inwestowania oraz działań społecznych i kulturalnych to będzie to wielkim sukcesem wszystkich mieszkających wzdłuż tej trasy.

Już blisko 20 samorządów współpracuje w zakresie wykreowania wspólnej polityki gospodarczego wykorzystania przebiegu S8. Zduńska Wola jest liderem tych działań.
Prezydent Niedźwiecki dziękował również staroście zduńskowolskiemu za wspólne działania w tym zakresie oraz senatorowi Andrzejowi Owczarkowi za zaangażowanie w ich wsparcie.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj