Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Spoza powiatu

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę

"Papież Słowianin": wysokie wyniki PG 1

Redakcja, 15.06.2015, 17:13

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 1 ze znakomitymi wynikami zakończyli udział w ogólnopolskim konkursie "Papież Słowianin".

← REKLAMA

W wyjątkowej oprawie Pałacu Izraela Poznańskiego w Łodzi, z udziałem biskupa Marka Marczaka, wojewody Jolanty Chełmińskiej i Łódzkiego Kuratora Oświaty Jana Kamińskiego odbyły się uroczystości finałowe Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Czasach i Osobie Karola Wojtyły - Jana Pawła II dla Uczniów Gimnazjum "Papież Słowianin". Wśród laureatów znaleźli się ucnziowie PG 1 w Zduńskiej Woli: Daria Bzowska, Daria Gogolewska, Bartosz Dzionek i Mateusz Matczak. Uczniowie odebrali nagrody, dyplomy i zaświadczenia, dzięki którym uzyskują dodatkowe punkty w naborach do szkoły ponadgimnazjalnej.

-Tegoroczna edycja konkursu była już szóstą z kolei. To konkurs o dużej trudności - mówi Renata Jabłońska, nauczycielka Publicznego Gimnazjum nr 1, która opiekowała się udziałem uczniów w konkursie -Jeszcze o ile w pierwszych edycjach pytania dotyczyły życia Jana Pawła II, to w tym roku związane były przede wszystkim z jego nauczaniem. Dlatego tym większe gratulacje należą się Mateuszowi, Bartoszowi i obu Dariom - dodaje.

Konkurs był kilkuetapowy. Na początku organizatorzy wymagali napisania ponad trzystronicowej pracy poświęconej trudnemu tematowi małżeństw i rodziny oraz bezinteresownemu darowi, jaki każdy może w tych relacjach dać z siebie samego. Kolejny etap to test na poziomie województwa, a następnie całego kraju.

-Test z wiedzy o życiu, myśli i nauczaniu Jana Pawła II wymagał sporo wysiłku. Musieliśmy się zmierzyć np. z książką "Świadek nadziei" George'a Weigel'a, a to ponad 1200 stron- mówił tuż przed uroczystością Mateusz Matczak.

-Uczniowie włożyli w przygotowania dużo pracy i osiągnęli znakomite wyniki w wyjątkowym konkursie. Ale i postać, której dotyczył konkurs jest postacią wyjątkową - chwalił towarzyszący uczniom Piotr Warchlewski, dyrektor PG 1.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj