Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Spoza powiatu

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Pieniądze dla OSP od marszałka

Redakcja, 13.07.2015, 09:09

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Województwo łódzkie dofinansuje zakup sprzętu dla OSP w regionie. Wśród beneficjentów są druhowie z Zapolic.

← REKLAMA

W Aleksandrowie Łódzkim marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień oraz wicemarszałek Artur Bagieński podpisali - opiewające w sumie na 270 tysięcy zł - umowy z przedstawicielami 23 gmin z terenu województwa na dofinansowanie zakupu sprzętu dla ochotniczych straży pożarnych w regionie. Są to: Aleksandrów, Aleksandrów Łódzki, Biała Rawska, Chąśno, Czerniewice, Dąbrowice, Dobroń, Domaniewice, Głowno, Głuchów, Kocierzew Południowy, Konstantynów Łódzki, Kutno, Łyszkowice, Opoczno, Paradyż, Pęczniew, Rawa Mazowiecka, Sieradz, Sławno, Uniejów, Zapolice i Złoczew.

W uroczystości wziął udział szef wojewódzkiej straży pożarnej - gen. Andrzej Witkowski. Przed Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, w którym podpisywano umowę, strażacy z terenu gminy Aleksandrów Łódzki zaprezentowali sprzęt gaśniczy.
Marszałek Witold Stępień, gratulując wyłonionym w drodze konkursu beneficjentom dotacji, zwrócił uwagę, że w związku ze zmianą priorytetów unijnej pomocy może to być jedna z ostatnich transzy dofinansowań o takiej skali. W rewanżu usłyszał wiele podziękowań za zaangażowanie, z jakim w ostatnich latach zabiegał o wzbogacanie strażaków w sprzęt i inwestycje.

Samorząd Województwa Łódzkiego od 2009 roku regularnie wspiera finansowo gminy z Łódzkiego, dotując zakupy sprzętu ratowniczego z przeznaczeniem dla Ochotniczych Straży Pożarnych. Pieniądze przeznaczane są na zakup sprzętu przeciwpożarowego, przeciwpowodziowego, do usuwania skutków klęsk żywiołowych, wypadków drogowych. Są to m. in. pompy szlamowe, aparaty powietrzne, zestawy do ratownictwa drogowego, rozpieracze hydrauliczne, motopompy, defibrylatory, pilarki spalinowe, radiotelefony, agregaty prądotwórcze, systemy selektywnego powiadamiania itp.

Beneficjentów obecnego wsparcia finansowego wyłoniono spośród 70 tych, którzy złożyli wnioski w marcu br. Komisja, składająca się z przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego oraz Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi, przeprowadziła analizę otrzymanych wniosków, dokonała ich oceny i wybrała 23 gminy do dofinansowania.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2020 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj