Wiadomości / Spoza powiatu

Złoto Kamili Błaszczyk

Redakcja, 11.08.2015, 10:36

Kamila Błaszczyk, zawodniczka MUKS Park Zduńska Wola zdobyła złoty medal podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Łodzi.

Olimpiada trwała od 5 do 7 sierpnia. Kamila zdobyła tytuł Mistrzyni Polski w rzucie młotem z wynikiem 57,83 m, poprawiła tym samym swój rekord życiowy o ponad 4m.

5 miejsce w biegu na 400m w tych zawodach wywalczył Patryk Krupiński uzyskując bardzo dobry wynik 49,31 m. 10 miejsce w rzucie oszczepem wywalczył Mateusz Wroński z rekordem życiowym 56,08 m.W rzucie młotem 11 miejsce wywalczył Błażej Bomba z
rekordem życiowym 52,18 m,a Karolina Guz 14 miejsce, także osiągając rekord życiowy 41,34 m.

W zawodach startował także Daniel Szczerba, który nie zaliczył żadnej próby. W zawodach wystartowało sześcioro zawodników z klubu na najważniejszej imprezie wśród juniorów młodszych w kraju Zduńskowolski klub zdobył w punktacji klubowej 24 pkt., co dało 42 miejsce na 285 startujących w zawodach z całej Polski.
Trenerem zawodników jest Tomasz Szewczyk.