Wiadomości / Spoza powiatu

Diament na podium w Kaliszu

Redakcja, 25.01.2016, 09:20

Drużyna z rocznika 2005 Diamentu Zduńska Wola rozegrała turniej halowy w Kaliszu zajmując II miejsce. Zawodnicy prowadzeni przez kapitana Karola Muzaja, zdobyli też nagrody indywidualne.

W pierwszym meczu Diament zmierzył się z gospodarzami turniejuKKS Kalisz Biały.

-Zaczynamy spokojnie. Z minuty na minutę rozkręcamy się, ale to jeszcze nie jest ten Diament, do którego już się przyzwyczailiśmy. Stwarzamy sytuację, jednak brakuje skuteczności. Kiedy wydaje się, że kontrolujemy mecz, tracimy bramkę na 1:0. W końcówce meczu wyrównujemy na 1:1 po bramce Antka Młynarczyka - asysta Adama Kajszczaka - przywołuje to wydarzenie Marcin Matysiak, trener Diamentu.

Kolejny mecz to rywalizacja z Unią Swarzędz - zduńskowolanie znacznie lepiej prowadzę tę rozgrywkę i obejmują prowadzenie 2:0 po bramkach Antka Młynarczyka ( akcja indywidualna oraz asysta Maksa Bąka ). Było jeszcze kilka sytuacji z szansą na gole, ale wyniku nie udaje się zmienić.
Trzeci mecz to kolejny pojedynek z gospodarzami turnieju, tym razem z drużyną Niebieskich. Mecz Diament 1:0 po kolejnym trafieniu Antka Młynarczyka i asyście Maksa Bąka.

Spotkanie z Dobroczanką Pępowo zagrano systemem "każdy z każdym". Był on bardzo dynamiczny i przeciwnicy stworzyli kilka momentów podbramkowych.

-Początkowo był to bardzo wyrównany spotkanie, jednak z każdą minuta gramy coraz lepiej, wygrywamy pojedynki 1 v 1 zarówno w grze obronnej ( dobra postawa Mikołaja Wrzesińskiego i Karola Muzaja ), jak i w grze ofensywnej ( dobra postawa całego zespołu). Do tego dokładamy ciekawe akcje zespołowe. Jedną z nich kończymy bramką, której autorem po raz czwarty jest Antek Młynarczyk, a asystę zaliczył Adaś Kajszczak. I w ten sposób pokonujemy drużynę, która do tej pory nie przegrała meczu w turnieju - relacjonuje Matysiak.

Piąty mecz to pewne zwycięstwo 3:0 nad drużyną Centra Ostrowia Ostrów Wielkopolski po bramkach Szymona Nity - asysta Adam Kajszczak, Antka Masłowskiego - asysta Antek Młynarczyk oraz Maksa Bąka po strzale głową - asysta Antka Młynarczyka. Dzięki temu zwycięstwu po pierwszej fazie Diament zajmuje pierwsze miejsce, zdobywając 13 punktów. To nie koniec walki - był też przewidziany wielki finał.

Zduńskowolanie stanęli oko w oko z drużyną Dobroczanki Pępowo. Mecz trwa 1 x 14 min.

-Cytując klasyka, że " finał się wygrywa a nie pięknie gra" nam udaje się połączyć jedno i drugie. W 8 minucie wychodzimy na prowadzenie po bramce Antka Młynarczyka. Cały czas stwarzając sobie kolejne sytuacje bramkowe po ładnych akcjach zespołowych. Po mimo ciężaru spotkania chłopcy grają w piłkę pokazując "swój" styl, (który był chwalony przez organizatorów i obserwatorów turnieju. Jednak to co się stało w ostatnich 3 minutach ciężko wytłumaczyć a jednak.... Po przypadkowych akcjach i przebiciach piłki na naszą połowę tracimy trzy bramki i przegrywamy. Wśród zawodników zapanował smutek, złość - oczywiście ta sportowa, i łzy. Pomimo porażki Diament otrzymuje gromkie brawa od kibiców za postawę w całym turnieju oraz pochwały od trenerów- podsumowuje Marcin Matysiak.

Diament wystąpił w składzie: Mazur Karol, Wrzesiński Mikołaj, Nita Szymon, Muzaj Karol, Kajszczak Adam, Młynarczyk Antek, Maks Bąk , Szrejter Sebastian oraz Masłowski Antek

Antek Młynarczyk został królem strzelców turnieju zdobywając 5 bramek a Karol Mazur został wybrany najlepszym bramkarzem niedzielnych zawodów.