Wiadomości / Spoza powiatu

Zduńskowolanie na olimpiadzie młodzieżowej

Redakcja, 10.08.2016, 17:56

W dniach 3.08-6.08 we Wrocławiu odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Letnich w Lekkiej Atletyce, w zawodach wzięło udział sześciu zawodników z Muks Park Zduńska Wola.

W turnieju najlepiej spisała się Kamila Błaszczyk, w rzucie młotem zajmując 4 miejsce z wynikiem 55,24, 5 miejsce także w rzucie młotem zajął Błazej Bomba z wynikiem 54,63.

W rzucie oszczepem startował Mateusz Wroński uzyskując rekord życiowy z wynikiem 59,83 co mu dało 7 miejsce. 16 miejsce w biegu na 1500 metrów zajął Bartosz Klimek z wynikiem 4,14, natomiast w biegu na 400 metrów w biegu przez płotki 22 miejsce zajął Michał Smolarek z wynikiem 63,47, w konkursie rzutu młotem startował Czarek Bomba który nie zaliczył żadnego rzutu.

Start można uznać za udany , ponieważ zawodnicy zajeli czołowe miejsca w Mistrzostwach polski oraz zdobyli 17 punktów w punktacji klubowej 62 miejsce na 223 z całej Polski. Trenerem zawodników jest Tomasz Szewczyk