Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Spoza powiatu

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Firma internetowa - ile to może kosztować?

Redakcja, 19.02.2017, 14:15

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Coraz więcej osób decyduje się na otwieranie firm działających w sieci. Pomysłów na działalność jest wiele i każdy z nich jest dobry - w fazie planów. Niestety zdarza się, że po dokładnym przeliczeniu wydatków wymarzony biznes okazuje się nie tak atrakcyjny jak na początku się wydawało. Zazwyczaj wiąże się to z faktycznymi kosztami prowadzenia działalności w internecie. Jeśli więc chcesz założyć firmę zarabiającą w wirtualnej rzeczywistości, zobacz ile Cię to może kosztować.

← REKLAMA

Założenie działalności gospodarczej

Koszty założenia firmy są jednakowe dla wszystkich, niezależnie od tego czy będzie ona działała w realnym czy wirtualnym świecie. Poza opłatami skarbowymi trzeba zapłacić za oprogramowanie do prowadzenia podstawowej księgowości, opłacić księgową, która będzie dbała o poprawność i terminowość rozliczeń. Ponadto konieczne jest zamówienie pieczątki oraz innych form identyfikacyjnych dla firmy takich jak np. wizytówki czy ulotki.

Nakłady na sprzęt

W przypadku firm działających w sieci podstawowym sprzętem jest komputer, sprzęt pozwalający na połączenie się z siecią taki jak router czy modem oraz podstawowy sprzęt biurowy - biurko, krzesło, drukarka, papier itd. Jest to minimum jakie musi posiadać każda firma działająca w sieci, niezależnie od rodzaju działalności. Koszt podstawowego sprzętu średniej jakości to minimum kilkanaście tysięcy złotych.

Nakłady na pomieszczenia

Wiele firm działających w internecie jest zarejestrowanych, i mieści się faktycznie, w domach ich właścicieli. W przypadku przedsiębiorstw świadczących usługi informatyczne często wystarczy biurko w mieszkaniu. W przypadku sklepów czy przedsiębiorstw, w których musi być bezpośredni kontakt przedsiębiorca- klient, konieczne jest wynajęcie pomieszczeń odpowiednich do rodzaju działalności. Warto jednak pamiętać, że w większości przypadków wymagania dotyczące wielkości i standardu pomieszczeń są znacznie niższe aniżeli w przypadku działalności stacjonarnej. Stąd też koszty ich utrzymania są niższe.

2.jpg

Nakłady na towar

O ile w przypadku sprzętu oraz pomieszczeń działalność internetowa jest zazwyczaj tańsza od stacjonarnej, o tyle w przypadku nakładów na towar jest już zgoła inaczej. Zarówno sklepy stacjonarne jak i wirtualne muszą mieć w swoich magazynach pewien zapas towarów. Wprawdzie istnieją sklepy internetowe, które jedynie pośredniczą w sprzedaży między klientem a np. hurtownikiem, niemniej jednak większość przedsiębiorców ma swoje zapasy w magazynach. To zaś wiąże się ze sporymi nakładami. Warto przy tym zaznaczyć, że w internecie jest wiele firm handlujących bardzo specyficznym i drogim towarem. Przykładem mogą być chociażby luksusowe zegarki sprzedawane w serwisie czaszegarkow.pl. Właściciel sklepu musiał niewątpliwie zainwestować dużą ilość pieniędzy w swój towar, aby móc handlować choćby tylko najpopularniejszymi modelami czasomierzy. Z dużymi nakładami muszą się też liczyć właściciele sklepów z produktami często kupowanymi np. z kosmetykami. W tym wypadku powodem wysokich wydatków nie jest cena jednostkowa towaru, ale konieczność zrobienia dużych zapasów.

3.jpg

Nakłady na reklamę

Reklamowanie się w sieci to bardzo kosztowny zabieg. Wiele firm stacjonarnych działa w obrębie jednej miejscowości, dzięki czemu nakłady na reklamę są minimalne. Zazwyczaj pojawia się banner z informacją o firmie, rozdawane są ulotki i na tym się kończy. Miła obsługa i wysoka jakość świadczonych usług sprawiają, że klienci sami polecają sobie wzajemnie wybranego przedsiębiorcę. W przypadku działalności w sieci takie działania nie wystarczą. Konieczne jest poinformowanie o swoim istnieniu jak najszerszej grupy odbiorców, a to wiąże się z bardzo wysokimi kosztami.

Jak można zauważyć koszty prowadzenia działalności w przypadku firmy internetowej są w wielu wypadkach znacznie niższe aniżeli w przypadku działalności stacjonarnej. Niemniej jednak nie oznacza to działalności bezkosztowej. Dlatego zanim zdecydujesz się otworzyć własny biznes dokładnie skalkuluj wszystkie wydatki i sprawdź czy to się będzie opłacało.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Najnowsze ogłoszenia

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2021 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj