Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Spoza powiatu

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Poznaj 5 nawyków najszczęśliwszych ludzi sukcesu

Redakcja, 03.07.2017, 13:20

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Pojęcie sukcesu można rozpatrywać w wielu kategoriach. Dla jednych sukcesem będzie spora suma pieniędzy na koncie, dla innych będzie to ukończenie wymarzonej uczelni albo założenie własnej rodziny. Coś jednak łączy te wszystkie spojrzenia na sukces - każde z nich wiąże się z odczuwaniem szczęścia i dbaniem o ważne dla nas wartości (a te - jak wiadomo - są sprawą bardzo indywidualną

← REKLAMA

Zdefiniowanie czym jest dla nas sukces jest już pierwszym istotnym krokiem, ale nie oznacza to jeszcze, że na pewno ten sukces osiągniemy. Nie wystarczy też bierne marzenie i rozmyślanie o nim. Potrzeba natomiast konkretnych działań i wypracowania odpowiednich nawyków, które często są fundamentem sukcesu. Właśnie o takich nawykach najszczęśliwszych ludzi sukcesu opowiadamy poniżej. Warto potraktować je jako inspirację.

⦁ Pasja i wierność sobie

Steve Jobs, podczas swojego przemówienia na Uniwersytecie Stanford powiedział do studentów słynne słowa: "Najważniejsze, byście mieli odwagę podążać za głosem własnego serca i intuicji. One w jakiś sposób wiedzą, kim naprawdę chcecie być. Wszystko inne jest mniej istotne". Dzisiaj ta wypowiedź jest jedną z częściej cytowanych.

Z resztą podpisuje się pod nią wielu ludzi sukcesu. Pasja i odkrycie tego, co jest dla nas w życiu ważne powinno być siłą napędową i miejscem, z którego podejmuje się wszelkie decyzje. Niektórzy mają to szczęście, że od małego wiedzą, co chcieliby w życiu robić (jak wspomniany Steve Jobs, czy słynny piłkarz, Cristiano Ronaldo). Inni dowiadują się tego w toku własnych doświadczeń. Ważne, by to odnaleźć i pozostawać wiernym sobie, a nie na ślepo podążać za tłumem. Historia życia Steva Jobsa jest tego najlepszym przykładem.

⦁ Kierunek i plan działania

Sama wizja i marzenia to nie wszystko, jak wspomnieliśmy na wstępie. Jeden z najsłynniejszych coachów świata, milioner, inwestor i człowiek sukcesu, Anthony Robbins, ciągle powtarza na swoich wystąpieniach: "Jeśli wciąż będziesz robić to samo, co dotychczas, otrzymasz takie same rezultaty jak zawsze". Innymi słowy, jeśli chcemy znaleźć się w innym miejscu niż jesteśmy teraz, trzeba obrać inny kurs i taktykę działania.

"Ustalenie realnych celów to pierwszy krok w przekładaniu marzeń na rzeczywistość" - dodaje Robbins. Trzeba mieć kierunek, do którego się dąży, ale jednocześnie opłaca się być elastycznym w obliczu zmian, na które nie mamy wpływu.

⦁ Nieustępliwość w dążeniu do swojego celu

Tutaj warto posłużyć się konkretnymi historiami. Weźmy na przykład taką słynną brytyjską pisarkę, J.K. Rowling. Większość z nas kojarzy ją jako kobietę sukcesu i autorkę słynnej serii "Harry Potter". Natomiast mało kto wie, ile ta kobieta przeszła w swoim życiu, aby być w miejscu, w którym jest teraz. W wieku 17 lat wyrzucono ja ze szkoły, kilka lat później zmarła jej matka, jako dwudziestokilkulatka wyszła za mąż, ale ten ją bardzo źle traktował. W ich domu dochodziło do wielu nadużyć. Po rozwodzie wpadła w ciężką depresję i ledwo wiązała koniec z końcem, samotnie wychowując małe dziecko. Około trzydziestki planowała popełnić samobójstwo. Dzisiaj twierdzi, że przez tan cały czas przy życiu utrzymała ją wyłącznie pasja i jedyna rzecz, którą zdawała się robić lepiej niż ktokolwiek z jej otoczenia. Mowa o pisaniu. Pięć lat później ogłoszono ją autorką roku w Wielkiej Brytanii.

Takich historii dotyczących nieustępliwości i wiary w swój cel jest znacznie więcej. Mało w Polsce znany Richard Lustig, amerykański pasjonat gier liczbowych, tak zawzięcie studiował różne techniki na wygraną, że udało mu się to aż… siedmiokrotnie. Później, już jako ekspert ds. wygranych w lotto, napisał popularną w USA książkę-poradnik. Zresztą znane są też historie osób, które wchodząc regularnie na Euromillions.online wygrały wielkie pieniądze dzięki konsekwencji w działaniu, dyscyplinie i wierze w wygraną.

⦁ Nie osiadanie na laurach

Oto kolejny sekret ludzi sukcesu - Mimo wielu zasług, sławy, albo milionów na koncie, często zachowują skromność i pokorę. A przy tym nie osiadają na laurach. Wśród typowych mini-nawyków, wypracowanych przez ludzi sukcesu wymienić można te cztery:

-wstawanie bardzo wcześnie rano,
-spędzanie czasu z innymi ludźmi sukcesu,
-korzystanie z pomocy mentora,
-nieustanne doszkalanie się i poszukiwanie źródeł inspiracji.

Wielu z nich pamięta też o tym, by wciąż zachowywać "umysł początkującego", mimo, że w kieszeni mają certyfikaty i dyplomy, a za sobą lata doświadczeń w swojej specjalizacji.

⦁ Dbanie o siebie

Niektóre osoby pewnie zaskoczy wzmianka o zdrowiu przy okazji omawiania cech i nawyków ludzi sukcesu. Natomiast prawda jest taka, że ci najbogatsi, najsławniejsi i najszczęśliwsi dbają o swoje ciała i umysły. Dlaczego? Otóż, dobre zdrowie (dieta, uprawianie sportu) przekłada się na dobre samopoczucie. Samopoczucie i nastrój mają z kolei niebagatelny wpływ na chęci do działania i kreatywne pomysły. Koło samo się zamyka…

Zatem jeśli zależy Wam na osiągnięciu sukcesów w określonej dziedzinie, warto wziąć pod uwagę powyższe wskazówki. Dobrze jest zacząć chociażby od jednej, a szybko się okaże, że pociągnie ona za sobą kolejne pozytywne zmiany. Warunek jest jeden - trzeba w ogóle spróbować.

Najnowsze ogłoszenia

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2018 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj