Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Spoza powiatu

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Rozpuszczalniki organiczne - które najbezpieczniejsze?

Redakcja, 29.08.2017, 19:10

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

W naszym codziennym życiu, czasem nawet nieświadomie, mamy styczność z rozpuszczalnikami organicznymi. W większości, są to związki chemiczne, całkowicie bezpieczne dla naszego zdrowie ( i życia). Gdzie jednak występują? W jakich produktach możemy je znaleźć?

← REKLAMA

Zmywacz do paznokci - przecież dobrze go znasz!

Na samym początku, wyjaśnijmy, czym dokładnie są rozpuszczalniki organiczne. Najprościej rzecz ujmując, rozpuszczalniki organiczne, są grupą związków organicznych, które mają bardzo zbliżone do siebie właściwości fizyczne i chemiczne. Najczęściej, są to lotne ciecze, które jesteśmy w stanie rozpuścić w roztworach wielocząsteczkowych substancji organicznych. O szczegółowych właściwościach fizykochemicznych przeczytasz tutaj: rozpuszczalniki organiczne -
http://overlack.com.pl/produkty/branza-techniczna/rozpuszczalniki-organiczne/
. Najpopularniejszym, a zarazem najczęściej stosowanym w naszym codziennym życiu rozpuszczalnikiem organicznym, jest aceton. Związek ten, występuje przede wszystkim w zmywaczu do paznokci, a przecież każda kobieta, choć raz z tym produktem miała do czynienia. Co za tym idzie, możemy śmiało powiedzieć, że aceton (oczywiście używany zgodnie z jego przeznaczeniem) jest dla nas całkowicie bezpieczny. Obecnie zmywacze do paznokci, poza tym, że posiadają one w swoim składzie aceton, mają w nim też inne substancje, m.in. witaminy. Założenie jest takie, żeby używając zmywacza, nie tylko pozbywać się niechcianego lakieru do paznokci, ale też dbać o nasze paznokcie w odpowiedni sposób. Stąd właśnie w składzie acetonu witaminy.

Farby, lakiery a także perfumy - tam znajdziesz octan etylu

Każda kobieta używa perfum - częściej czy rzadziej, ale jednak ich używamy. Pytanie dotyczące tego, co sprawia, że perfumy tak ładnie pachną, jest bardzo często zadawane. Warto jest zatem wiedzieć, ze za przyjemny zapach perfum, odpowiedzialny jest w dużej mierze octan etylu. To kolejny rozpuszczalnik organiczny, który znajduje zastosowanie w składzie produktów używanych przez nas na co dzień. Ten rozpuszczalnik, charakteryzuje się bardzo przyjemnym zapachem, określany jest również jako eteropodobny. Nie występuje on jednakże li i jedynie w perfumach - znajdziemy go także w farbach, lakierach, a także - w składzie niektórych produktów żywnościowych. W tym ostatnim przypadku, stosowana jest dopuszczalna i bezpieczna dla naszego zdrowia i życia dawka tego składnika. Sprawia on, że potrawa jest dla nas bardziej atrakcyjna właśnie pod względem zapachu.

Co łączy kosmetyki i alkohol izopropylowy?

Rozpuszczalniki organiczne to również alkohol izopropylowy. Krem do ciała, krem do rąk, a może oczyszczający tonik? Z tymi produktami, także mamy do czynienia na co dzień. I - co bardzo ważne - znajdziemy w nich kolejny z omawianych rozpuszczalników organicznych, a mianowicie - alkohol izopropylowy. To całkowicie bezpieczny dla naszego zdrowia i życia związek, który dodawany jest właśnie do tego rodzaju kosmetyków. Odpowiada on za odpowiednią konsystencję danego kosmetyku, barwę a czasem nawet - zapach. Nie zmienia to faktu, że jeśli będzie on dodany do kosmetyków we właściwej, bezpiecznej i zgodnej ze wszelkimi standardami bezpieczeństwa, ilości, w żaden sposób nie zaszkodzi on naszemu zdrowiu.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2018 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj