Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Spoza powiatu

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Kurs samoobrony - czy warto?

Redakcja, 30.10.2018, 12:54

Poczucie bezpieczeństwa to jedna z najważniejszych potrzeb w naszym życiu. Często nie zwracamy uwagi na zagrożenia, jakie może przynieść każdy dzień, uznajemy je za mało prawdopodobne i zazwyczaj jesteśmy zbyt zajęci innymi sprawami. Jedyne, na co się decydujemy to ubezpieczenie lub polisa. Oczywiście to podstawa, ale można zrobić coś ponadto, na przykład nauczyć się samoobrony.

← REKLAMA

Kurs samoobrony dla każdego?

Zdecydowanie tak. Nigdy nie wiadomo, kiedy umiejętność samoobrony może nam się przydać, jednak warto zapisać się na kurs, który nauczy nas podstaw. Na rynku możemy znaleźć kursy o różnym stopniu zaawansowania i dla osób w każdym wieku. Niezależnie od tego czy mieszkamy w dużym mieście, czy w odległej wsi, powinniśmy znać techniki obrony przed napastnikiem. Zaatakowani mamy większe szanse na zaskoczenie przeciwnika i ucieczkę.

Jak wybrać dobry kurs?

W Internecie zapewne znajdziemy sporo miejsc, w których będziemy mogli nauczyć się obrony. Takie kursy zazwyczaj organizowane są przy szkołach sztuk walk. Cel jest jeden - ochrona zdrowia i życia. Możemy poczytać informacje, zapoznać się z opiniami i nawet przyjść na darmowy trening, aby zadać pytania trenerowi, który rozwieje wszelkie wątpliwości.

Czego nauczymy się na kursie samoobrony?

Przede wszystkim poznamy techniki jak nie ulec panice i zachować się racjonalnie. Poznamy sposoby na obronę przed różnymi atakami, a także metody oswobodzenia i podstawy walki przy próbie gwałtu czy ataku napastnika z nożem. Obok ćwiczeń fizycznych, dowiemy się również jak zachowywać się w sytuacjach zagrożenia i jak je rozpoznać. Poznamy też niekonwencjonalne metody - obronę, w której możemy wykorzystać przedmioty codziennego użytku, a także jak zachować się w razie ataku w pomieszczeniach zamkniętych.

Zakres wiedzy, jaki poznamy jest rozległy i pozwoli nam zareagować w sytuacji zagrożenia, a nie pozostać bezradną ofiarą. Obok bezcennych umiejętności, taki trening będzie także modelował sylwetkę, poczujemy się zdrowsi i sprawniejsi fizycznie. Warto zatem podjąć naukę samoobrony, a jeśli nie dysponujemy akurat odpowiednią kwotą, możemy skorzystać z możliwości jakie dają pożyczki pozabankowe np. na stronie www.proficredit.pl. Jest to forma dogodnego pozyskania funduszy, ponieważ pożyczki pozabankowe wymagają minimum formalności Oczywiście każde zobowiązanie, nawet pożyczki pozabankowe, należy spłacać regularnie, zatem warto ustalić sobie wysokość raty, która nie będzie dla nas obciążeniem. Warto także sprawdzić, czy w naszej miejscowości nie są organizowane bezpłatne warsztaty z samoobrony.

Fot. https://stocksnap.io/photo/6D91714AAE

Najnowsze ogłoszenia

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj