Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Spoza powiatu

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

10 milionów kilometrów na torach

Redakcja, 26.11.2018, 23:54

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

10 milionów przejechanych kilometrów, 162 tysiące zrealizowanych przejazdów, 12,5 miliona przewiezionych pasażerów i niezawodność na poziomie niemal 100% - to bilans dotychczasowego kursowania pociągów FLIRT Stadlera należących do Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej.

← REKLAMA

Pierwsze nowoczesne, elektryczne zespoły trakcyjne typu FLIRT w wersji regionalnej wyprodukowane przez Stadler Polska dla Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej wyruszyły na trasy w województwie łódzkim w połowie 2014 roku. Pojazdy szybko zdobyły sympatię pasażerów. Od momentu wdrożenia do eksploatacji pokonały 10 milionów km, realizując 162 tysiące połączeń, z których skorzystało 12,5 miliona podróżnych. Firma Stadler, która prowadzi usługę utrzymania floty ŁKA w zapleczu technicznym na łódzkim Widzewie, wykonała w tym okresie 1000 przeglądów planowej obsługi technicznej.

Pociągi FLIRT znane są ze swojej wysokiej niezawodności. W październiku 2018 wskaźnik ten wyniósł dla pojazdów Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej 99,8%. Stadler od lat działa w oparciu o filozofię, która zakłada utrzymanie najwyższej jakości, niezawodności oraz bezpieczeństwa oferowanego taboru. Niebagatelne znaczenie ma duże doświadczenie producenta w prowadzeniu utrzymania flot pojazdów dla swoich klientów. W Polsce producent serwisuje pociągi wyprodukowane w siedleckim zakładzie Stadler Polska dla ŁKA i PKP Intercity, a także Kolei Mazowieckich i Kolei Śląskich. Globalnie Stadler prowadzi usługę utrzymania taboru dla flot w 16 krajach, składających się z ponad 680 pojazdów, które każdego roku pokonują łącznie ponad 120 mln km. Fakt prowadzenia przez producenta serwisu wyprodukowanych pojazdów, w dużej mierze wpływa na ich wysoką niezawodność.

- W trakcie ponad czterech lat eksploatacji pociągi FLIRT potwierdziły swoją niezawodność. To zasługa wysokiej jakości technologicznej pojazdów oraz sprawnego serwisu. ŁKA, jako jeden z nielicznych przewoźników w Polsce, w przetargu uwzględniła nie tylko cenę zakupu taboru, ale także jego 15-letnie utrzymanie. Stadler ze swoich zadań wywiązuje się bardzo dobrze. Dzięki temu tabor wykorzystywany jest maksymalnie do obsługi połączeń, a nasi pasażerowie polubili FLIRT’y na co wskazują stale rosnące statystyki przewiezionych osób - powiedział Janusz Malinowski, prezes Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej.

- Bardzo się cieszymy, że nasze pojazdy zyskały sympatię pasażerów w województwie łódzkim. Każdego dnia dokładamy wszelkich starań, aby mieszkańcy regionu mogli podróżować komfortowo, szybko i bezpiecznie. Jest to także efekt bardzo dobrej współpracy z przewoźnikiem - podkreśla Marcin Polit, kierownik zaplecza technicznego Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2020 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj