Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Spoza powiatu

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Zamienniki tonerów - czy to się opłaca - fakty i mity

Redakcja, 01.02.2019, 00:23

Zróżnicowanie modeli drukarek jest naprawdę ogromne. Zdarza się, że można nabyć urządzenie wyjątkowo tanie, lecz nierzadko okazuje się, że jego eksploatacja znacznie przewyższa cenę sprzętu. Sposobem na zaoszczędzenie na drukowaniu jest kupowanie zamienników tonerów. Jak wygląda wówczas kwestia finansów i bezpieczeństwa? Czy używanie zamienników jest rzeczywiście opłacalne?

← REKLAMA

Renoma firmy gwarancją jakości - fakt

Produkcja tonerów powinna odbywać się w specjalistycznych firmach, dokładnie sprawdzających swoje zamienniki zanim trafią na sklepowe półki. Przy zakupie należy zatem zwracać uwagę na renomę marki oraz obecność odpowiednich certyfikatów, głównie ISO. Daje on gwarancję najwyższej jakości produktu. Najlepiej decydować się na tonery alternatywne pochodzące z oferty firm obecnych na rynku od dłuższego czasu. W ten sposób łatwiej dokonać właściwego wyboru i uniknąć ewentualnych problemów z użytkowaniem produktu. Stwierdzenie, że tylko oryginalne tonery gwarantują zadowolenie, jest często powtarzanym mitem. Obecnie zamienniki mogą stać się doskonałą alternatywą. Ich stosowanie wiąże się również z postawą proekologiczną.

Zamienniki tonerów są znacznie tańsze niż oryginały - fakt

Alternatywne tonery potrafią być tańsze od oryginalnych wkładów do drukarek nawet o 50-60%. Pozwalają zatem oszczędzić na wydruku 100 stron od 50 do 100 złotych. Niska cena nie wiąże bynajmniej z obniżeniem jakości. Zamienniki tonerów w niczym nie ustępują oryginałom. Co ciekawe, niektóre modele alternatywnych tonerów okazują bardziej wydajne niż ich pierwowzory. Świetne zamienniki o dużej pojemności i funkcjonalności spełniającej najwyższe normy produkcyjne znajdziesz na stronie https://www.profibiuro.pl. Produkty oferowane w tym sklepie to optimum wydajności i niskiej ceny.

Tonery zamienniki szkodzą drukarkom - mit

Producenci drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych starają się ugruntować opinię, że tonery zamienniki mogą trwale uszkodzić urządzenie. Jest to jednak nieprawda. Wszystkie alternatywne produkty obejmuje gwarancja jakości. Zamienniki są wzorowane na oryginałach. Przechodzą też podobne testy przed przekazaniem do dystrybucji. Co więcej, alternatywne materiały eksploatacyjne są powszechnie stosowane przez użytkowników. Ich opinie potwierdzają bezpieczeństwo i funkcjonalność produktów. Niektóre drukarki przez cały okres użytkowania pracują wyłącznie na zamiennikach i nie stwarzają z tego powodu żadnych problemów technicznych.

Zamienniki drukują gorzej - mit

Jakość wydruków przy stosowaniu sprawdzonych tonerów zamienników okazuje się taka sama, jak przy użytkowaniu oryginalnych kaset laserowych. Dokumenty otrzymane przy zastosowaniu alternatywnych produktów nie odbiegają od tych uzyskanych przy użyciu oryginalnych wkładów. Różnią się one przede wszystkim kosztem zadruku, o wiele niższym w przypadku zamienników.

Alternatywne materiały eksploatacyjne pozwalają na tanie drukowanie bez utraty jakości, dlatego nie trzeba przepłacać. Zamienniki tonerów nie wpływają na żywotność drukarki i zapewniają efektywne drukowanie treści i grafik. Ich stosowanie gwarantuje też dużą oszczędność, w związku z czym warto wypróbować je w swojej drukarce.

Fot. Materiał Partnera

Najnowsze ogłoszenia

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj