Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Spoza powiatu

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Chwiejnym krokiem na stację paliw

Redakcja, 02.12.2020, 21:15

48-letnia mieszkanka powiatu zduńskowolskiego chwiejnym krokiem weszła na stację paliw i zakupiła alkohol. Następnie wsiadła za kierownicę chevroleta, uderzyła w ciężarowego mana i odjechała z miejsca kolizji. Została zatrzymana przez policjantów z sieradzkiej drogówki. Miała 1,9 promila alkoholu w organizmie.

← REKLAMA

24 listopada br. po godzinie 7.00 dyżurny sieradzkiej policji odebrał zgłoszenie, że na jednej ze stacji paliw prawdopodobnie kierująca pod wpływem alkoholu kobieta uderzyła w ciężarowego mana i odjechała. Na miejsce skierowany został patrol sieradzkiej drogówki.

Jak ustalono, wcześniej kobieta chwiejnym krokiem weszła na stację, gdzie zakupiła alkohol. Jej zachowanie i wygląd wyraźnie wskazywał, że jest pod działaniem alkoholu. Następnie wsiadła za kierownicę chevroleta i pojechała parę metrów do przodu. Nagle gwałtownie cofnęła, uszkadzając zaparkowanego ciężarowego mana. Obejrzała dokonane uszkodzenia i odjechała w kierunku Zduńskiej Woli.

Policjanci szybko ustalili tożsamość kierującej chevroletem. Okazała się nią 48-letnia mieszkanka powiatu zduńskowolskiego. Funkcjonariusze pojechali do jej miejsca zamieszkania. Przed posesją stał zaparkowany chevrolet, który miał uszkodzony tył. W domu zastali 48-latkę, która była pod wyraźnym działaniem alkoholu. Po zbadaniu stanu trzeźwości okazało się, że ma ona 1,9 promila alkoholu w organizmie.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata. Obligatoryjne zasądzane jest również od sprawców świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. Nieodpowiedzialna kierująca odpowie również za spowodowanie kolizji.

Fot. Redakcja ZdunskaWola24.pl

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2022 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj