Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Spoza powiatu

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Jak wymienić uszkodzoną membranę w zbiorniku hydroforowym?

Redakcja, 03.09.2022, 12:22

Jak wymienić uszkodzoną membraną w zbiorniku hydroforowym? Jakie są przyczyny i objawy uszkodzonej membrany? Na pytania odpowiadamy w poniższym artykule. Zapraszamy do szybkiego zapoznania się z jego treścią.

← REKLAMA

Zbiornik przeponowy służy przede wszystkim do magazynowania użytkowej i pitnej wody. Urządzenie tego rodzaju cieszy się sporą popularnością ze względu na swoją funkcjonalność i bezobsługowość. Warto jednak wiedzieć, że taki zbiornik przeponowy posiada gumową przeponę, która w trakcie pracy może w nieoczekiwanym momencie rozwarstwić się lub pęknąć. Jakie są przyczyny uszkodzenia membrany? W jaki sposób wymienia się uszkodzoną membranę? Czy trzeba koniecznie kupować nowy zbiornik hydroforowy? Szczegóły na ten temat znajdziesz poniżej.

Jakie są przyczyny i objawy uszkodzonej membrany w zbiorniku hydroforowym?

Jakie objawy daje uszkodzona membrana w zbiorniku i jakie są najczęściej przyczyny tego rodzaju awarii? Do najczęstszych objawów zalicza się częstsze niż z reguły włączenie się urządzenia. Jeśli Twój system zamontowany został poza domem - chociażby w kręgowej studni - możesz mieć problem z wychwyceniem tego objawu. W takiej sytuacji zwróć szczególną uwagę na to, czy w instalacji nie dochodzi do gwałtownych skoków ciśnienia. Warto także sprawdzić, czy membrana jest szczelna. Aby to uczynić, wystarczy spuścić całą wodę z instalacji, odłączyć pompę od prądu i odkręcić kran, który jest najniżej położony. Kolejny krok to wzięcie standardowej pompki samochodowej albo kompresora wyposażonego w manometr i sprawdzenie, jaki jest poziom ciśnienia w naszym zbiorniku. Jeśli z wentyla podczas pompowania zacznie wydobywać się woda, prawdopodobnie pękła membrana Twojej instalacji.

Co może uszkodzić membranę wypełniającą zbiornik ciśnieniowy?

Do przyczyn uszkodzonej membrany natomiast zalicza się najczęściej ignorowanie przeprowadzania regularnych kontroli ciśnienia w zbiorniku. Poleca się, aby takie kontrole organizować przynajmniej raz na kwartał.

Więcej informacji na temat przyczyn i objawów uszkodzonej membrany znajdziesz na stronie https://pompadostudni.pl/. Na portalu regularnie publikowane są artykuły dotyczące ogólnie pomp do studni. Zatem, jeśli interesują Cię - na przykład - hydrofory bezzbiornikowe lub zastanawiasz się, jak dobrać pompę głębinową, odpowiedzi na swoje pytania znajdziesz właśnie na wspomnianej wyżej stronie.

Jak wymienić uszkodzoną membranę i odłączyć pompy hydroforowe?

Czy uszkodzoną membranę można wymienić? Tak! W niektórych przypadkach nie musisz kupować nowego zbiornika hydroforowego. Kupując gumowy worek, pamiętaj o tym, aby wybierać wysokiej jakości rozwiązania, które posłużą przez długi czas. Ważne jest również to, aby membrana była dobrana prawidłowo do pojemności zbiornika.

Zanim zaczniesz wymieniać uszkodzoną membranę, odłącz zbiornik od wodociągowej instalacji. Następnie rozkręć te części, które utrzymują przeponę przy zbiorniku. Hydrofor, który należy opróżnić, dokładnie osusz i sprawdź, czy wewnątrz na powierzchni nie powstały ostre zadziory, które mogłyby łatwo zniszczyć nową membranę. Po wyczyszczeniu i osuszeniu możesz zamontować przeponę. Chociaż zarówno pompy hydroforowe, jak i zbiornik ciśnieniowy uważane są za bezawaryjne, czasami trzeba wymienić niektóre elementy, aby zestaw hydroforowy bez problemu działał przez długi czas. Regularna konserwacja zwiększy także żywotność pompy. Jeżeli chodzi o hydrofory i korzystanie z wyłącznika ciśnieniowego, zestawy hydroforowe są na tyle proste w obsłudze, że nikt nie powinien mieć problemu z odłączeniem pompy głębinowej. Jeżeli jednak trudno będzie to zrobić, aby zająć się ściankami zbiornika, zawsze warto skorzystać z pomocy specjalisty od instalacji wodociągowej.

Wiele przydatnych porad na temat tego, jak dobrać pojemność zbiornika lub jak przygotować od podstaw własne ujęcie wody można znaleźć na stronie firmy specjalizującej się w pompach. Dostępne są tu również elementy do pompy tłoczącej do czystej wody i wiele innych produktów.

LH, źródło: Materiał Partnera
Fot. Materiał Partnera

Najnowsze ogłoszenia

W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2024 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj