Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Szadek

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Zmieni się serce Szadku

Redakcja, 14.01.2014, 13:40

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Wraz z nowym rokiem Szadek stał się właścicielem centrum, które wkrótce ma się znacząco zmienić.

← REKLAMA

Do tej pory plac w centrum Szadku należał do Skarbu Państwa. Sprawę rozpatrywał Sąd Rejonowy w Zduńskiej Woli, który ostatecznie stwierdził, że własność do placu przez zasiedzenie ma Gmina i Miasto Szadek. Obowiązuje to od 1 stycznia 2014 roku. Samorząd ma już plany co do rewitalizacji centrum.

-Na pewno dziś podpisujemy umowę z samorządem województwa na cały zakres prac związanych z wymianą terenów zieleni, infrastrukturę, nowe ławeczki, kosze, oświetlenie, stojaki dla rowerów. Na pewno centrum zmieni się w sposób znaczący - mówił we wtorek, 14 stycznia, burmistrz Szadku Artur Ławniczak.

Projekt zostanie wsparty pieniędzmi w ramach działania "Odnowa i rozwój wsi". Obecnie w centrum Szadku, w bezpośrednim sąsiedztwie z kościołem św. Jakuba, budowany jest supermarket, który wzbudza wiele kontrowersji.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj