Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Szadek

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Budowla w centrum Szadku budzi kontrowersje

Redakcja, 24.01.2014, 15:31

Artykuł zawiera pliki dźwiękowe
Do artykułu dołączona jest fotogaleria
Czytelnicy zamieścili 2 komentarze
2

Sporo kontrowersji budzi budowa sklepu w sąsiedztwie kościoła w centrum Szadku. Rada parafialna w tej sprawie wystosowała pismo m.in. do władz miasta i Generalnego Konserwatora Zabytków. Na poniedziałek zaplanowane jest jeszcze spotkanie.

← REKLAMA

Jeszcze pod koniec zeszłego roku burmistrz Szadku Artur Ławniczak mówił nam, że prywatna firma, która kupiła działkę w centrum miasta wybuduje obiekt, który ma odtworzyć kształt zabudowań przedwojennych. Okazuje się jednak, że nowy budynek handlowo-usługowy nie wszystkich cieszy. Na początku tego roku burmistrz pokazywał radnym dokumenty świadczące o tym, że radni jeszcze kilka lat temu(2008-2009 rok) wnioskowali o to, aby to gmina wykupiła teren przy kościele, ale ówcześni samorządowcy temat zaniechali.

Radni parafialni przy parafii Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny i św. Jakuba Apostoła w Szadku domagają się zatrzymania budowy budynku przy kościele. Domagają się weryfikacji zasadności wydanej decyzji o warunkach zabudowy oraz zgodności realizowanej inwestycji z wydaną decyzją. Radni parafialni uważają, że budowla jest "zbrodnią" przeciwko zabytkowej dzwonnicy, czuja żal, że nie było społecznych konsultacji w tej sprawie. Oburzenie wywołuje także szalet, który ma się znajdować w obiekcie, a według parafian, w tak bliskim sąsiedztwie kościoła i cmentarza jest znieważeniem.

Pismo od radnych parafialnych radzie Szadku przeczytała wiceprzewodnicząca Ewa Mielczarek-Sójka:

Na poniedziałek w OSP Szadek o godz. 18 zaplanowano spotkanie odnośnie budowy obiektu handlowo-usługowego. Obecni będą m.in. władze miejskie, powiatowe, a także parlamentarzyści.

 • Sklep przy kościele

  Redakcja, 30.11.2013, 17:25

  Fotogaleria zawiera 4 zdjęcia
  4
  Czytelnicy zamieścili 1 komentarz
  1

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (2)

 • ~gość_502 (IP: *.*.32.141), 24.01.2014, 19:40
  Taka zniewaga!!!Gdzie? w Sadku?.....W Szadku,W Szadku Webry posra...e!!!
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_504 (IP: *.*.135.228), 25.01.2014, 05:22
  Dlaczego teraz jest tyle szumu. Lepiej niech będzie obiekt handlowy , a nie jak do tej pory wysypisko śmieci. Jeśli chodzi o szalet to bardzo dobrze!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Nigdzie byśmy musieli się nie ZAŁATWIA , bo nasza ziemia to jedno wielkie cmentarzysko!
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj