Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Szadek

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Odlot bez używki!

Redakcja, 12.04.2014, 15:30

Artykuł zawiera pliki dźwiękowe
Do artykułu dołączona jest fotogaleria
Czytelnicy zamieścili 3 komentarze
3

Wojsławice i Szadek opanowali uczestnicy przystanku "PaT", programu promującego życie i zabawę bez nałogów. Warsztaty policyjne, kryminalne, artystyczne itp., a także happeningi - to tylko namiastka atrakcji, które mogli przeżyć młodzi ludzie podczas imprezy.

← REKLAMA

Powiatowy przystanek "Profilaktyka a Ty" rozpoczął się w piątek 11 kwietnia w Zespole Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wojsławicach. Przyjechała młodzież z całego powiatu zduńskowolskiego, a także twórca ideologii "PaT’’ i policjant insp. Grzegorz Jach. Obecne były także koordynatorki z Wojsławic i Szadku Anna Majchrzak oraz Alina Stasiak.

ZOBACZ TAKŻE: FOTOREPORTAŻ Z INAUGURACJI PAT »

-Młody człowiek jest gotowy na ideę, na pójście nawet w rzeczy trudne jeśli widzi w tym sens, prawdę, uczciwość. Jeżeli to odkryje to nagle odkryje swoje pasje, mądrość by się rozwijać, bo o to chodzi - mówi insp. Grzegorz Jach.

Główną ideą "PaT’u" jest pokazanie młodym ludziom, że można się bawić bez alkoholu, papierosów, narkotyków i innych używek, a wolny czas spędzić na nauczaniu się nowych umiejętności. Przez cały czas trwania imprezy trwały warsztaty m.in. rzeźbiarskie, teatralne, wokalne, policyjne, samoobrony, a także dziennikarskie.

-Istotne jest to co w nas drzemie, bo w każdym z nas, z tych młodych ludzi jest mistrz. Muszą tylko trafić w odpowiednim czasie w odpowiednie miejsce, według mnie tym miejsce jest to - mówi Tomasz Graf, rzeźbiarz i instruktor warsztatów. -Jestem mile zaskoczony ich podejściem i zaangażowaniem - chwali uczestników warsztatów.

-Warsztaty są bardzo fajne, można się na pewno wiele nauczyć - mówi Michał Wesołowski.

W piątek podczas inauguracji Kacper Przybylak swoje obowiązki lidera wojsławickiej grupy przekazał w ręce Andrzeja Kaczorkiewicza. Natalię Sobowską wybrano na lidera grupy z Szadku.

W przystanku PaT Wojsławice-Szadek wzięło udział ponad sto osób, które wspólnie bawiły się na dyskotece, pokazie laserowym i ognisku. Do wspólnej zabawy zaproszono też mieszkańców Szadku. Na Szadkowski rynek przeszedł kolorowy korowód, aktorzy zaprezentowali teatr mimiki, do wspólnej zabawy zaproszeni zostali też mieszkańcy.

Wywiad z twórcą Przystanku "PaT" insp. Grzegorzem Jachem:

Wywiad z inicjatorką grupy "PaT" w Wojsławicach Anną Majchrzak:

Wywiad z nowym liderem grupy "PaT" w Wojsławicach Andrzejem Kaczorkiewiczem:

Wywiad z instruktorką warsztatów teatralnych, reżyserką Alicją Szturmą:

Wywiad z instruktorem warsztatów rzeźbiarskich Tomaszem Grafem:

Materiał stworzyli uczestnicy warsztatów dziennikarskich podczas II Powiatowego Przystanku "PaT" Wojsławice-Szadek Seweryn Baraniecki z ZSRCKU w Wojsławicach i Damian Modrzejewski z Zespołu Szkół w Szadku.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (3)

 • ~gość_684 (IP: *.*.11.54), 13.04.2014, 09:21
  PaT Wojsławice-Szadek! Niesamowita zabawa oraz organizacja. Najlepszy sposób na to aby pokazać młodzieży, że można się bawić bez wszelkich używek i nałogów. Gratulacje dla organizatorów!
  +1
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_685 (IP: *.*.196.123), 13.04.2014, 11:30
  (...) a następnie wszyscy, odpalając papierosy, dogadali się gdzie pójść na piwo.
  -1
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_686 (IP: *.*.16.105), 13.04.2014, 17:35
  +1
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2020 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj