Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Szadek

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Więcej wypadków drogowych

Redakcja, 06.02.2015, 16:47

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Do 70 wypadków drogowych doszło w minionym roku w powiecie zduńskowolskim. To wzrost o 7 do roku poprzedniego.

← REKLAMA

W 2014 roku na drogach powiatu zduńskowolskiego zanotowano 70 wypadków drogowych, w których śmierć poniosły 3 osoby a rannych zostało 77 osób. W porównaniu do 2013 roku liczba wypadków wzrosła o 7, ale zmalała o 11 liczba ofiar tych zdarzeń. W 2014 roku śmierć w wypadku poniosły 3 osoby, to też mniej niż w roku poprzednim.

W porównaniu do roku 2013 w 2014 roku odnotowano o 68 mniej kolizji drogowych - 493. W roku 2014 liczba kolizji spowodowana niewłaściwym stanem dróg, po raz kolejny uległa zmniejszeniu do poziomu 12 z liczby 21 w roku 2013. Takie systematyczne zmniejszanie zdarzeń drogowych, spowodowanych przez zły stan dróg to zasługa systematycznej poprawy ich jakości.

Najniebezpieczniejsze były drogi powiatowe, zanotowano tu 52 proc. wypadków drogowych oraz 46 proc. kolizji drogowych. Na drogach gminnych zanotowano 24 proc. wypadków i 28 proc. kolizji, na byłej drodze krajowej nr 12/14 odpowiednio 18 i 19 proc. takich wydarzeń. Najmniej zdarzeń było na drogach wojewódzkich. W tym podziale procentowym należy uwzględnić też ilość dróg należących do danego zarządcy w skali całego powiatu oraz natężenia ruchu na danej drodze.
Najwięcej jest dróg gminnych, następnie dróg powiatowych i dróg wojewódzkich oraz była droga krajowa nr 12/14 ma 2,7% ogólnej długości dróg na terenie powiatu.

Kierujący spowodowali 63 wypadki drogowe, w których 2 osoby poniosły śmierć, a 71 osób zostało rannych. Jednocześnie kierujący byli sprawcami 441 kolizji drogowych. W porównaniu do danych z roku poprzedniego wyniki są podobne, przy zmniejszeniu procent ofiar śmiertelnych, ponieważ do jednego zdarzenia przyczynił się pieszy.

Najczęstszymi przyczynami zdarzeń spowodowanych przez kierowców było: nie ustąpienie pierwszeństwa przejazdu, nie zachowanie ostrożności przed przejściami dla pieszych, niedostosowanie prędkości do warunków jazdy, niezachowanie bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego, nieprawidłowe wyprzedzane i skręcanie - kolejność zachowana w zależności od ilości zdarzeń.

W minionym roku doszło do jednego wypadku spowodowanego przez nietrzeźwego kierowcę. W poprzednim roku takich wypadków było 5. Nietrzeźwi rok temu spowodowali za to 20 kolizji drogowych.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj