Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Szadek

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Na ratunek przygniecionemu konarem

Redakcja, 18.10.2015, 17:14

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Strażacy zawodowi ze Zduńskiej Woli oraz jednostki OSP z powiatu ratowali mężczyznę przygniecionego konarem, akcję utrudniał pożar leśnego poszycia - taki był scenariusz niedawnych ćwiczeń straży pożarnej.

← REKLAMA

Ćwiczenia przeprowadzono kilka dni temu w lesie w miejscowości Grzybów (gmina Szadek). Zainscenizowano następującą sytuację: podczas wycinki drzew w lesie w wyniku nieostrożności pilarza konar powalanego drzewa rani i przygniata operatora. Drugi mężczyzna odkłada piłę spalinową do drewna na suchej ściółce i biegnie udzielić pomocy koledze. W tym samym czasie od wysokiej temperatury wydechu pilarki następuje zapalenie się ściółki i podszycia leśnego. Nie udaje się uratować mężczyzny, dlatego wezwane zostają służby ratunkowe. Pokrzywdzonego "grał" manekin.

Oprócz strażaków i druhów z powiatu zduńskowolskiego w ćwiczeniach wzięli udział: policja, Zduńskowolski Szpital Powiatowy, Nadleśnictwo Poddębice oraz Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego. Każdy miał wyznaczone zadania.

W tym roku była to akcja "Las 2015", rok temu ćwiczono na terenach PKP Cargo w Karsznicach, gdzie gaszono płonący wagon.

Zobacz też: Strażackie ćwiczenia na terenach PKP

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj