Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Szadek

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Złodziej paliwa ujęty

Redakcja, 26.05.2020, 00:27

Zduńskowolscy policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali mężczyznę, który na terenie kilku miast województwa łódzkiego tankował paliwo, a następnie odjeżdżał z terenu stacji paliw, nie uiszczając opłaty za nie. 20-latek odpowie za przestępstwa kradzieży, za co grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

← REKLAMA

Jeżeli sprawca wykroczeń popełnił je w niedużych odstępach czasu, wykorzystując ten sam sposób działania, jego zachowanie było podobne, dopuścił się co najmniej dwóch wykroczeń, a wartość skradzionych dóbr przekroczy wyznaczoną kwotę, to może odpowiadać za przestępstwo. Tak było również i w tym przypadku.

Młody mieszkaniec Gminy Szadek z niepłacenia za tankowane paliwo, uczynił regularny proceder. W okresie od czerwca 2019 roku do kwietnia 2020 roku ,na terenie kilku miejscowości ,tankował paliwo i odjeżdżał, nie płacąc. Na swoich pojazdach, w celu uniknięcia rozpoznania zakładał tablice rejestracyjne, które wcześniej demontował i kradł z innych pojazdów. Za każdym razem, gdy tankował samochód, dbał by kwota jaką miał zapłacić była niewielka. Liczył, że w ten sposób zmniejszy wagę popełnionego czynu i jego odpowiedzialność będzię mniejsza. Jednak pozostawał w błędzie.

Ustalenia poczynione przez zduńskowolskich kryminalnych doprowadziły do zatrzymania 20 - letniego mieszkańca gm. Szadek, który był wcześniej notowany za inne przestępstwo. Wartość paliwa, za które w sumie nie zapłacił wynosi ponad 1000 zł. Będzie odpowiadał za przestępstwa kradzieży, za co grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Fot. KPP Zduńska Wola

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2022 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj