Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Szadek

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Pościg za nietrzeźwym kierowcą

Redakcja, 28.07.2022, 23:13

Zduńskowolscy policjanci po pościgu zatrzymali kierującego fiatem ducato. Okazało się, że miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. 29-latek usłyszał zarzuty. Dodatkowo za popełnione wykroczenia otrzymał mandaty na łączną kwotę 5000 zł. Za prowadzenie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

← REKLAMA

Zduńskowolscy policjanci wydziału ruchu drogowego, 22 lipca br., pełnili służbę w miejscowości Kotlinki (gm. Szadek). W pewnym momencie, bardzo szybko nadjechał fiat ducato. Okazało się, że kierowca w terenie zabudowanym jechał z prędkością 127 km/h.

Policjanci podawali sygnały do zatrzymania, ale kierujący nie reagował. Wsiedli do radiowozu i ruszyli za uciekinierem. Po niespełna kilometrze, skręcił w polną drogę, ale okazało się, że ta prowadziła do posesji i nie mógł dalej kontynuować jazdy. Od kierującego wyczuwalna była woń alkoholu. Policjanci zbadali jego stan trzeźwości. 29-letni mieszkaniec powiatu sieradzkiego miał w organizmie ponad 2 promile.

Zostało mu elektronicznie zatrzymane prawo jazdy w związku z jazdą w stanie nietrzeźwości, a także za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o 77 km/h. Za przekroczenie prędkości otrzymał mandat 2500 zł, a za niestosowanie się do znaków i poleceń wydawanych przez policjantów, został ukarany drugim mandatem 2500 zł. W odrębnym postępowaniu 29-latek usłyszał zarzuty za jazdę w stanie nietrzeźwości.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, sprawa nieodpowiedzialnego kierowcy zostanie skierowana pod ocenę sądu. Za popełnione przestępstwo kierowania w stanie nietrzeźwości, mężczyzna musi liczyć się z karą nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Ponadto, obligatoryjnie sąd orzeka zakaz prowadzenia pojazdów, na minimum 3 lata. Dodatkowo czeka go kara finansowa, a także sankcja na rzecz Funduszu Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie minimum 5000 zł.
Pamiętajmy, policjanci nadal będą reagować na wszelkie próby złamania prawa i zasad bezpieczeństwa. Kontrole stanu trzeźwości i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego są codziennym elementem służby policjantów. Każdy kto popełni przestępstwo kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości, musi liczyć się z poniesieniem odpowiedzialności.

Fot. KPP Zduńska Wola

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2024 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj