Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Szadek

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Po alkoholu do więzienia

Redakcja, 23.05.2024, 11:19

Policjanci ze zduńskowolskiej drogówki podczas rutynowej kontroli trzeźwości zatrzymali do kontroli rowerzystę. Okazało się, że mężczyzna był nietrzeźwy i dodatkowo poszukiwany przez sąd do odbycia kary pozbawienia wolności. Za jazdę na rowerze "po pijaku" został ukarany mandatem karnym, a potem trafił do Zakładu Karnego.

← REKLAMA

20 maja br. w Szadku patrol ruchu drogowego, kontrolował stan trzeźwości kierujących. W pewnym momencie nadjechał rowerzysta. Policjanci sprawdzili jego stan trzeźwości. Badanie wykazało, że miał ponad pół promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo, po sprawdzeniu 34-latka w policyjnej bazie okazało się, że jest poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Za popełnione wykroczenie drogowe został ukarany mandatem w kwocie 2500 złotych. Został zatrzymany i osadzony w areszcie.

Podstawowa kara za jazdę rowerem po spożyciu alkoholu to mandat. Jego wysokość jest uzależniona od tego, czy prowadzimy rower po spożyciu alkoholu (od 0,2 do 0,5 promila), czy w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila). W pierwszym przypadku mandat wynosi 1000 złotych, w drugim 2500 zł.

Nietrzeźwy rowerzysta stwarza poważne zagrożenie dla samego siebie oraz innych uczestników ruchu drogowego. Jazda po alkoholu to zaburzona motoryka, wolniejszy czas reakcji, brak zdolności do właściwej oceny sytuacji na drodze, problemy w prawidłowym wykonywaniem manewrów, jak również kłopoty z utrzymaniem równowagi.

Fot. Redakcja ZdunskaWola24.pl

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2024 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj