Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Szadek

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Poznać drugą stronę

Redakcja, 01.11.2013, 13:05

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Na terenie Szadku i gminy Szadek od czerwca tego roku trwa realizacja projektu dotyczącego promocji, profilaktyki i ochrony zdrowia. Dzieci mają możliwość m.in. sprawdzenia z jakimi problemami muszą się zmierzyć ich niepełnosprawni koledzy.

← REKLAMA

Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "Ami" ze Zduńskiej Woli prowadzi akcję edukacyjną pod hasłem "Z psem za Pan brat, z chorym kolegą poznaję świat", "Będę bezpieczny będę zdrowy". Akcja dotyczy zapoznania dzieci z problemami niepełnosprawności, bezpieczeństwa.

Łącznie odbędzie się 36 spotkań w ramach realizacji projektu. Głównym celem zadania jest edukacja oraz propagowanie zdrowego stylu życia młodszych mieszkańców Gminy i Miasta Szadek- dzieci uczęszczających do klas "0", I-III i grup przedszkolnych na terenie placówek oświatowych: Szkoły Podstawowej w Prusinowicach, Szkoły Podstawowej w Szadku, Szkoły Podstawowej w Sikucinie, Szkoły Podstawowej w Krokocicach oraz Przedszkola w Szadku.

Dzieci poprzez udział w akcji edukacyjnej prowadzonej przez "Ami" zyskają wiedzę o zdrowiu, problemach z nim związanych, przyjmowania bezpiecznych i prawidłowych postaw w życiu, tym bardziej w kontakcie ze zwierzęciem. Dzieci zwiększą swoją świadomość na temat zasad humanitarnego i odpowiedzialnego podejścia do zwierząt. Pozyskają wiedzę w zakresie zachowywania się w towarzystwie psa, poznają sygnały ostrzegawcze, które wysyłane są z jego strony, poznają jego intencje a przez to unikną zagrożeń dla swojego zdrowia i życia. Ponadto kształtowane są u nich prawidłowe postawy, które uczą jak dbać o zdrowie własne i w jaki sposób pomagać osobom niepełnosprawnym.

Problem niepełnosprawności zostaje przedstawiony za pomocą scenek, zabaw z udziałem psów w sposób empiryczny zostaną zaprezentowane ograniczenia, z jakimi na co dzień borykają się osoby niepełnosprawne. Dzieci dokonując prostych czynności, np. jedzenie bez udziału rąk, prowadzenie wózka inwalidzkiego z terapeutą, pokonywanie drobnych przeszkód z zawiązanymi oczami, krótki spacer w asyście psa mają możliwość zapoznania się z tym, jakie trudności może napotkać osoba niepełnosprawna.

Realizacja projektu jest możliwa dzięki wsparciu burmistrza Szadku oraz środkom pozyskanym z 1 proc. podatku dla Fundacji "Ami".

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj