Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Szadek / Sport

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Pogoń pokonała Victorię

Redakcja, 14.03.2016, 14:13

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Sromotną przegraną Victorii Szadek zakończył się niedzielny mecz z zespołem gości - Pogonią Zduńską Wolą. Wynik ustanowiono na 0:4.

← REKLAMA

W pierwszym meczu rundy wiosennej na bardzo dobrze przygotowanym boisku w Szadku spotkały się zespoły lidera tabeli Pogoni Zduńska Wola i zajmującej trzecie miejsce w tabeli miejscowej Victorii. W pierwszej połowie meczu optyczną przewagę posiadali goście, gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. Jednak pierwszą groźną sytuację odnotowano w 6 minucie, pod bramką zduńskowolan, kiedy, po nieporozumieniu golkipera Pogoni Marcina Szewczyka z Wojciechem Sopurem, piłka minimalnie minęła prawy słupek bramki.

Najlepszą sytuację w pierwszej części meczu zduńskowolanie stworzyli w 18. minucie, po trójkowej akcji Kamila Endlera, Grzegorza Królewiaka i Sebastiana Plisieckiego. Ten ostatni znalazł się sam przed bramkarzem Victorii Maciejem Powalskim, ale piłka po jego strzale o centymetry minęła lewy słupek bramki. Szadkowianie odpowiedzieli w 34. minucie po akcji prawą stroną i dośrodkowaniu w pole karne, gdzie doskonałej sytuacji z dziesięciu metrów nie wykorzystał jeden z zawodników Victorii, po którego strzale piłkę odbił Marcin Szewczyk.

Po bezbramkowej pierwszej połowie kibice doczekali się bramek w drugiej odsłonie meczu. Już minutę po wznowieniu gry i dokładnym dośrodkowaniu z lewej strony Daniela Kopińskiego przepięknym strzałem z woleja z 9 metrów popisał się grający trener zduńskowolan Grzegorz Kaleta, który nie dał szans obrony Maciejowi Powalskiemu i wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Goście poszli za ciosem i cztery minuty później po koronkowej akcji i prostopadłym podaniu Grzegorza Kalety, w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Sebastian Plisiecki i pewnym strzałem po ziemi podwyższył wynik meczu na 2:0.

Szybko strzelone bramki nie zatrzymały drużyny Pogoni, która w dalszym ciągu atakowała gospodarzy i w 58. minucie po wyłożeniu piłki przez Kamila Endlera z najbliższej odległości trzecią bramkę w tym meczu strzelił Grzegorz Królewiak. Drużyna Victorii starała się ambitnie zdobyć chociaż jedną bramkę, ale defensywa Pogoni spisywała się bez zarzutu grając pewnie i skutecznie w obronie. W 67. minucie po faulu na Grzegorzu Kalecie prowadzący zawody Marcin Tądel podyktował rzut karny dla gości, pewnym egzekutorem "jedenastki" był kapitan zespołu Rafał Porada. Najlepszą sytuację na strzelenie honorowej bramki w drugiej połowie gospodarze mieli w 78. minucie po strzale za pola karnego obronionym przez Marcina Szewczyka i dobitce z sześciu metrów Marcina Janickiego, po której piłka przeleciała obok słupka.

Drużyna Pogoni szczególnie w drugiej odsłonie meczu pokazała wyższość nad przeciwnikiem i zasłużenie odniosła zwycięstwo utrzymując przodownictwo w tabeli.

Kolejnym przeciwnikiem zespołu Pogoni będzie drużyna Unii Sieradz Męka. Mecz odbędzie się w najbliższą sobotę 19 marca o godzinie 15:00 na Stadionie Miejskim w Zduńskiej Woli.

SKŁADY DRUŻYN:
Pogoń Zduńska Wola
Marcin Szewczyk - Daniel Kopiński, Wojciech Sopur, Mateusz Józefczyk (64' Konrad Piekarski), Rafał Porada - Grzegorz Królewiak (82' Piotr Wrąbel), Sebastian Plisiecki (75' Paweł Nowakowski), Michał Swarzyński, Mateusz Tarnowski - Grzegorz Kaleta, Kamil Endler (82' Kacper Matusiak)
Grający Trener drużyny: Grzegorz Kaleta

Victoria Szadek
Maciej Powalski - Mariusz Kryziński, Marcin Witaszewski, Adam Chmielewski (65' Marek Adamiak), Michał Sikała (80' Łukasz Przygodzki) - Michał Wróblewski, Damian Golisz (Łukasz Witaszewski), Tomasz Sikała, Rafał Trzepałkowski - Konrad Obidziński (Michał Kopera), Marcin Janicki
Grający trener drużyny: Maciej Powalski

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2020 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj