Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zapolice

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Zmieni się herb Zapolic

Redakcja, 02.01.2014, 14:54

Zapolicki samorząd czeka na opinię Komisji Heraldycznej działającej przy Ministerstwie Cyfryzacji i Administracji odnośnie nowego wzoru herbu. Poprzedni nie spełniał zasad.

← REKLAMA

- Herb należało zmienić, bo nie spełniał zasad heraldyki. Nie był poddany ocenie Ministerstwa Cyfryzacji i Administracji, a taki wymóg dzisiaj istnieje, w związku z czym musieliśmy go poprawić. Radni wybrali nowy wzór, opiera się on o dotychczasowy, ale jest zgodny z zasadami heraldyki. Czekamy teraz na opinię Komisji Heraldycznej ministerstwa - wyjaśnia Janusz Parada, sekretarz gminy Zapolice.

Autorem zmienionego herbu jest prof. Uniwersytetu Łódzkiego Marek Adamczewski, który zaproponował jego pięć wersji. Radni pod koniec 2013 roku wybrali ten, który jest najbardziej zbliżony do herbu, który mogliśmy oglądać do tej pory. Podobny jest wzór, ale już inny kształt. Herb nadal pozostaje utrzymany w kolorach czerni, bieli i czerwieni.

Jak wygląda dotychczasowy herb można zobaczyć na stronie Urzędu Gminy Zapolice. Samorząd nowego wzoru na razie nie pokazuje, bowiem czeka na opinię Komisji Heraldycznej, a ta może być znana dopiero wiosną. Nie jest też pewne, że przesłany wzór komisja zaakceptuje.

Fot. Redakcja ZdunskaWola24.pl

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj