Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zapolice

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Barwny bookcrossing w Zapolicach

Redakcja, 25.06.2014, 15:06

Artykuł zawiera pliki dźwiękowe
Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Akcję bookcrossingu, której towarzyszyły dodatkowe atrakcje przeprowadzono w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Zapolicach.

← REKLAMA

- Od czterech lat obchodzimy bookcrossing. Polega to na tym, że zostawiamy książkę w miejscu publicznym, użytkowym na przykład na przystanku autobusowym, w sklepie, w urzędzie - wyjaśnia Agnieszka Salamon, szkolna bibliotekarka i inicjatorka akcji w Zapolicach.

Bookcrossingowi w Zapolicach towarzyszyło wiele atrakcji, w które włączyli się też nauczyciele oraz rodzice. Wśród nich był konkurs na przebranie za postać z wierszy Jana Brzechwy. Dzieci na swój sposób interpretowały też wierszy poety i przedstawiały je w scenkach.

-Dzieci z roku na rok coraz bardziej się starają - chwali Agnieszka Salamon. -Później idziemy w pochodzie przez Zapolice i rozdajemy książki przypadkowym przechodniom. Tłumaczymy, że ns książce jest naklejka, na której jest strona internetowa na której można się zalogować i można coś napisać o przeczytanej książce oraz w jakim miejscu ją się zostawiło. Książka może krążyć po całym kraju - tłumaczy.

Książki, które wędrują na razie po Zapolicach pochodzą ze starego zbioru szkolnej biblioteki.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj