Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zapolice

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Na rowerze przez powiat

Redakcja, 27.05.2015, 10:06

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Około 30 km pokonali licealiści z "Kazimierza" , którzy na rowerach zwiedzają najpiękniejsze zakątki powiatu zduńskowolskiego. Tym razem ponad 20-osobowa grupa wybrała się do gminy Zapolice i gminy Zduńska Wola.

← REKLAMA

Trasa wiodła przez Strońsko, Beleń, Pstrokonie, Świerzyny, Paprotnię. Pilotem wycieczki była nauczycielka geografii w I LO Monika Kiedrowska, która w Powiatowym Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Zduńskiej Woli prowadzi Koło Turystyczno-Krajoznawcze "Cudze chwalicie, swego nie znacie". Pani profesor wymyśliła trasę, która wiodła przez lasy, pola, łąki chyba najpiękniejsze o tej porze roku. Piękna zieleń, mnóstwo kolorów, no i zapracowane ptactwo, owady, żabki. Żeby nadyszeć się tym wszystkim, trzeba było pokonywać solidne wzniesienia, piaszczyste ścieżki i bardzo uważać na stromych zjazdach.

Były też chwile wytchnienia. Pierwszy przystanek przy kościele pw. św. Urszuli i 11 Tysięcy Dziewic w Strońsku zbudowany najprawdopodobniej na przełomie XII i XIII w., o którym opowiedział Paweł Baczyński prowadzący w PCKSiR Koło Historii Regionu. Tuż obok, w parku będącym pamiątką po XIX-wiecznym zespole dworsko-ogrodowym z zabytkowymi jesionami i lipami w chronionej prawem alei wjazdowej była okazja do rozprostowania nóg przed wjazdem na bardzo trudne tereny Parku Krajobrazowego Międzyrzecza Warty i Widawki.

Piękniejący w oczach dwór w Strońsku i bardzo ładnie zagospodarowany park stał się miejscem wytchnienia przed trudnym odcinkiem w stronę Paprotni. Tam młodzież oniemiała z zachwytu. Właściciel dworu, choć nieobecny w domu, zaprosił młodzież do potężnego ogrodu. Powitały ich pawie, a później było tylko piękniej. Oczywiście zachwyt wywołał bardzo nowoczesny basen ukryty pod stylową budowlą.

Ostatni etap prowadził na teren Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego przy ul. Dolnej. Tu na cyklistów czekało ognisko. Podczas pieczenia kiełbasek był czas na podsumowanie wycieczki.

-Zachwyciły mnie górki i pagórki, ale przede wszystkim posiadłość w Paprotni. Widać, że jej właścicielem jest facet z klasą - powiedziała Marika z II c.

W rowerowej eskapadzie uczestniczyli uczniowie klas Ib, Ic i IIc. Jej organizatorami byli: I LO i PCKSiR ze Szkolnym Schroniskiem Młodzieżowym "Czekay".

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj