Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zapolice

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Bitwa stoczona

Redakcja, 05.09.2015, 20:01

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Kolejny raz w Beleniu (gmina Zapolice) mogliśmy zobaczyć rekonstrukcję bitwy z początku września 1939 roku, będących częścią walk 30 pSK z 10 DP na pozycji głównej linii obronnej Warty i Widawki.

← REKLAMA

Co roku inscenizacja przygotowana w Beleniu przyciąga tłumy mieszkańców i to nie tylko z najbliższej okolicy. Co roku rekonstruktorzy i organizatorzy starają się też wprowadzić coś nowego, w tym scenariusz poszerzono m.in. o epizod wyprzedzający wydarzenia.

W inscenizację zaangażowało się ponad 200 rekonstruktorów: ok. 70 osób wystąpiło jako żołnierze niemieccy, 60 osób było żołnierzami polskimi, a ok. 100 osób odwzorowało ludność cywilną. Dojrzeć można było też ułanów. W rekonstrukcji wykorzystano niemiecki transporter opancerzony, lekki niemiecki samochód opel blitz, polski lekki czołg rozpoznawczy (tankietka) oraz samolot zodiac.

Rekonstrukcji towarzyszyła wystawa sprzętu wojskowego.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2021 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj