Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zapolice

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Plany na modernizacje dróg

Redakcja, 23.05.2016, 11:28

Dwa wnioski o "Budowę lub modernizację dróg lokalnych" złożyła gmina Zapolice. To działania objęte Programem Rozwojów Obszarów Wiejskich.

← REKLAMA

Pierwszy wniosek dotyczy zadania pn.: "Przebudowa drogi gminnej w m. Paprotnia, gm. Zapolice wraz z rozbudową sieci wodociągowej i przebudową linii energetycznej". Celem jest przebudowa drogi wraz z ciągiem pieszo-rowerowym o długości 0,859 km w Paprotni wraz z budową brakującego odcinka sieci wodociągowej, częściową przebudową linii elektroenergetycznej oraz wymianą opraw oświetleniowych na energooszczędne na całym odcinku drogi.

- W wyniku realizacji zadania nastąpi podniesienie parametrów technicznych i użytkowych drogi. Obecnie jest to jedyna droga dojazdowa na tym obszarze, która łączy się z drogą powiatową oraz z granicami miasta Zduńska Wola. Dzięki wymianie opraw oświetleniowych nastąpi zmniejszenie zużycia energii, co korzystnie wpłynie na środowisko i jest zgodne z przyjętym w naszej gminie Planem Gospodarki Niskoemisyjnej. Przebudowa drogi poprawi dojazd służbom ratowniczym do wsi, jak również z OSP Paprotnia do innych miejscowości - podkreśla Grzegorz Janowicz, główny specjalista ds. inwestycji i gospodarki komunalnej w urzędzie w Zapolicach.

Drugi złożony wniosek dotyczy zadania pn.; "Przebudowa dróg lokalnych na osiedlu w Zapolicach, ul. Słoneczna"

- Ulica Osiedlowa zostanie przebudowana na długości 0,213 km. Planowana inwestycja obejmuje również wykonanie kanalizacji deszczowej służącej odwodnieniu przebudowywanej drogi, co poprawi jej komfort oraz wydłuży jej żywotność - wyjaśnia urzędnik.

Przebudowana Słoneczna ułatwi dojazd choćby do Publicznego Przedszkola w Zapolicach, placu zabaw i bloków mieszkaniowych.

Fot. Redakcja ZdunskaWola24.pl

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj