Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zapolice

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

OSP ma sztandar

Redakcja, 23.10.2017, 10:51

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

W Swędzieniejewicach (gm. Zapolice) odbyła się uroczystość obchodów jubileuszu 15-lecia powstania miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej, połączona z nadaniem sztandaru.

← REKLAMA

Sztandar dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Swędzieniejewicach w uznaniu za zasługi, zaangażowanie oraz pełną gotowość bojową do działań ratowniczo-gaśniczych w życie społeczne i kulturalne regionu, ufundowali mieszkańcy wsi Swędzieniejewice na czele z Arkadiuszem Cieślakiem.

Jednostka powstała w 2002 r., dzięki grupie aktywistów wiejskich. Pierwszy wybrany Zarząd ukonstytuował się następująco: Wiesław Rumpel - prezes oraz członkowie Zarządu: Kazimierz Szmytke, Henryk Krysiak, Zbigniew Paszkiewicz, Grażyna Kardas-Waj, Piotr Krajda, Jacek Cichecki.

Początki działalności nie były łatwe - nie było mundurów ani sprzętu. Bazę dla jednostki stanowiła świetlica wiejska, budynek przekazany przez SKR. Z czasem sytuacja się polepszała. W 2010 r. prezesem Zarządu został wybrany Adam Szmytke. Działania młodego prezesa wspierał były - Wiesław Rumpel i pozostali członkowie zarządu. W 2012 r. rozpoczął się kapitalny remont świetlicy oraz pomieszczeń garażowych.

W roku 2015 jednostka otrzymała nie nowy, ale dobrze spisujący się samochód lekki. OSP w Swędzieniejewicach liczy 63 członków, a jej prezesem jest nadal Adam Szmytke.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj