Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zapolice

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Po służbie ujął nietrzeźwego

Redakcja, 28.10.2020, 20:01

Funkcjonariusz Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego, w dniu wolnym od służby ujął 30-letniego mężczyznę, który poruszał się audi po Osiedlu Południe w Zduńskiej Woli. Jak się później okazało miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna usłyszy zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

← REKLAMA

23 października br. około godz. 22:30 policjant zduńskowolskiej komendy wracał samochodem do domu z zakupów. Nagle jego uwagę przykuł pojazd marki Audi, którego kierujący jechał tzw. "wężykiem", nie mógł utrzymać prostego toru jazdy. Funkcjonariusz podejrzewając co może być przyczyną takiej sytuacji poinformował o fakcie dyżurnego KPP i jechał za pojazdem. W pewnym momencie audi wjechało w "ślepą uliczkę", a gdy pojazd się zatrzymał, wysiadł z niego mężczyzna i zaczął uciekać.

Policjant bez chwili wahania podjął pieszy pościg i ujął uciekiniera. Niedługo nadjechał na miejsce skierowany przez dyżurnego patrol, który przejął zatrzymanego. Powód pieszej ucieczki stał się jasny. Od 30-letniego mieszkańca gminy Zapolice wyczuwalna była silna woń alkoholu z ust, miał problemy z koordynacją ruchową.

Przeprowadzone badanie alkomatem potwierdziło, że jest nietrzeźwy. Miał niemal 2 promile alkoholu w organizmie. Jego pojazd został zabrany na policyjny parking strzeżony. Policjanci zatrzymali prawo jazdy kierującego i dowód rejestracyjny od audi, gdyż pojazd nie posiadał aktualnych badań technicznych.

Zatrzymany za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu wysoka grzywna oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.

To kolejna sytuacja, która pokazuje, że policjantem jest się zawsze, a nie tylko w czasie służby.

Fot. Redakcja ZdunskaWola24.pl

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2022 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj