Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Od 5 lat w Zduńskiej Woli

Redakcja, 11.12.2013, 18:02

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Konferencję językową pod tytułem "Obcy język polski" zorganizowano w Zduńskiej Woli z okazji 5-lecia istnienia Towarzystwa Kultury Języka w naszym mieście.

← REKLAMA

Zaproszeni goście i sympatycy języka polskiego zebrali się w sali Miejskiego Domu Kultury, przy którym od 2008 roku działa zduńskowolski oddział Towarzystwa Kultury Języka Polskiego. Zduńska Wola była pierwszym nieakademickim ośrodkiem, gdzie pojawiło się TKJ.

- Wtedy mieliśmy około 20 sympatyków, na dziś została nas garstka, cztery osoby - mówił Adam Rychlik, prezes TKJ w Zduńskiej Woli. - W pierwszym roku działalności udało nam się zorganizować pierwszą ogólnopolską konferencję naukową na temat polszczyzny, zorganizowaliśmy wiele odczytów, prelekcji, wykładów, zapraszaliśmy naukowców z różnych ośrodków akademickich z krajów. Takim naszym małym osiągnięciem, które chyba się przyjęło i jest niezwykle sympatycznie odbieranym, jest współpraca ze studentami ze Studium Języka Polskiego dla Cudzoziemców przy Uniwersytecie Łódzkim - wymieniał.

TKJ zapoczątkowało też zduńskowolskie kontrdyktando, które co roku przyciąga coraz to więcej młodzieży.

Uroczystość była też okazją do podziękowania tym, którzy wspomagają w różny sposób Towarzystwo Kultury Języka. Pamiątkowe dyplomy wręczono: członkini TKJ Joannie Sychniak-Paterek, dyrektorce miejskiej biblioteki Sylwii Stasiak-Muzyce, prezydentowi Piotrowi Niedźwieckiemu, staroście Wojciechowi Rychlikowi, radnemu Konradowi Pokorze i dyrektorowi szkoły muzycznej i honorowemu członkowi TKJ Janowi Bizoniowi.

Prelekcję wygłosił m.in. Tadeusz Skalski pod tytułem "Refleksje o relatywizmie".

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2020 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj